Jak to vypadá, když je muž v kuchyni pro domácnost nepostradatelnou součástí, to si můžete přečíst v příspěvku čtenářky Snížek...

Jsou ženy, které by si chlapa do kuchyně nepustily. A jsou ženy, které si nedovedou představit kuchyni bez chlapa. Čtenářka Snížek patří do té druhé kategorie...

VAŘENÍ HO BAVÍ

Můj muž moc rád griluje, vymýšlí stále něco nového. Inspiraci čerpá z pořadů o vaření i z vlastní fantazie, občas nahlédne taky do kuchařek. Když byl ještě svobodný tak sice doma nevařil, ale pozoroval matku, jak co dělá. Teď vaříme spolu, ale často mne k vaření ani nepustí, tak mu pomůžu s přípravou a jdu si dělat svou práci. Vaří rád i časově náročnější jídla, třeba svíčkovou nebo rolády z masa. Přílohy už mu taky nedělají problém. Polévky míváme denně, zastává názor, že bez polévky není oběd. To, že vaří, jsem ocenila nejvíc po operaci mojí pravé ruky, kdy jsem nebyla schopná ani nic ukrojit. Bez kuchařského umění manžela by jsme asi umřeli hlady. Nechápu, že se mu chce piplat s držkovou polévkou, ale co má rád, s tím si vyhraje. Taky koupí sádlo a udělá škvarky, sádlo máme dál na vaření. Po vaření si po sobě všechno uklidí, jen nerad umývá nádobí, to je moje práce. Když ale vidí že jsem v práci na dvanáctkách směnách a na přesčasech a nestíhám, tak i to nádobí umyje. Moje spolupracovnice má manžela, který neumí vařit a ona ještě po té dvanáctihodinové směně denně vaří, potom druhý den nevyspaná jde zase do práce. To já se mám proti ní jako prase v žitě, pokud pracuju, tak se o nákupy a vaření nemusím starat. Zase když jsem doma, vařím já sama, ale dávám přednost jídlům, které se brzo uvaří. Máme to tak, že kdo je doma, ten se stará o všechno, je to tak praktické a dobře to funguje.

SNÍŽEK

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 14. června 2011: Chlap v kuchyni

Chlapi. Tak jim to konečně můžete nandat! V našem dnešním tématu si je totiž vezmeme pěkně na paškál, tedy je a jejich vaření.

  • Jak vaří váš chlap?
  • A jak vypadá kuchyně, když ji opustí?

Zapomlouvejte si trochu, milé čtenářky! Však oni to ti vaši mužští jednou za čas snesou. Svěřte se ostatním čtenářkám s tím, jak a jestli vůbec váš partner vaří, jaký je jeho mistrovský kulinářský kousek a jestli po sobě nechává v kuchyni nepořádek. A když budete opravdu důmyslné, třeba se vám podaří toho svého kuchaře při vaření načapat s foťákem! Anebo alespoň vycakněte spoušť, kterou v kuchyni zanechal. Text dlouhý alespoň jako tento odstavec a jednu fotku (pokud budete mít) zašlete na e-mailovou adresu redakce - viz níže. Do předmětu mailu nezapomeňte uvést heslo: CHLAP V KUCHYNI.

Chcete-li mít šanci na otištění příspěvku, zašlete ho v úterý 14. 6. 2011 nejpozději do 14.30 hodin. Získat za něj můžete krásný dárek, totiž knížku Ursuly Summové Sestavte si pokrmy dělené stravy z nakladatelství iKAR a čaj PICKWICK fruity Rainforest.

kucharkacaj

Reklama