a je tím pádem další vzornou ženou, která dodržuje pitný režim. Co nejraději pije, a jak naučila dodržovat pitný režim zbytek rodiny, se dočtete v jejím příspěvku.

Dobrý den všem,

nevím, jak jsem na tom s pitím byla dříve. Nějak se to nehlídalo. Ale vím, že už několik let piji opravdu poctivě. Nemyslím tím alkohol, i když poslední dobou si často dám po obědě skleničku červeného vína. Pití opravdu potřebuji. Ráno posnídám 1/4 l čaje. Na stole mám pořád 1/2 l hrnek s čajem. Během dne vypiji 3, takže ten 1,5 l mám denně určitě. Piji čaj ovocný neslazený. Slazené nápoje nemám ráda. U minerálek mi nechutná umělé sladidlo a nápojem s cukrem žízeň neuhasím. Pití potřebuji, i když jdu ven. Stačí jen na pár hodin do města. Bez láhve (s čajem) z domu nikdy neodcházím. Problém byl v zimě, kdy se ledový čaj nedal pít. Tak mi manžel koupil malou termosku.

Viděla jsem, že zbytek mé rodinky nemá pitný režim skoro žádný. Tak jsem jim koupila půllitrové hrníčky a dala ochutnat několik druhů čajů, aby si vybrali ten svůj. Povedlo se. Manžel si vzal hrnek do práce a ráno si vždy uvaří čaj. Něco vypije doma, tak aspoň ten litr zvládne. Někdy i víc, podle počasí.

Syn preferoval colové sycené slazené nápoje, ale taky se mi ho daří usměrňovat. Někdy koupím džus, někdy minerálku. Naštěstí chodí s kamarády do čajovny a ne do hospody. Takže se začal zajímat o sypané čaje a připravuje si je i doma.

Tak si myslím, že naše rodinka pitný režim dodržuje. Já to mám nějak v sobě a na ostatní musím občas dohlídnout.

Přeji všem krásný víkend.

step1

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.

Díky za tip, jak naučit hlavně dět pít něco jiného než sladké nápoje. Ale jednoduché to asi nebude

Jak jsou na tom vaše děti, milé ženy-in? Co jim dáváte k pití? Dokážete je přesvědčit, že nejlepší je čistá voda, nebo neslazený čaj? Pokud ano, tak to jste dobrá. Pokud ne, prozraďte nám, jak jinka se snažíte, aby zdravě pily?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

Reklama