Dobrý den,

ráda bych vám popsala, jak jsem kdysi jako malá úřednice nemohla úředníkům přijít na jméno. Pracovala jsem na magistrátě jednoho většího města, jako pomocnice na zkrácený úvazek. Dostala jsem se na oddělení, kde se evidují všechny domy ve městě. Včetně jejich historie, takže jsem viděla i velmi staré farní záznamy a taky od té doby vím, že máme ve městě „dívčí chudobinec" a „domov pro padlé ženy". Jednou k nám přišel pro razítko starší člověk - kastelán, že potřebuje žádat o dotace na opravu místního hradu. Koukám, co vlastně mám potvrdit, a ono to bylo potvrzení, že daná stavba existuje a nebyla zbourána (bylo to mnohem víc rozvedené). Tak jsem tedy potvrdila, že hrad stojí a nikdo ho nezboural.

Za dva dny byl kastelán zpět. Potvrzení je neplatné, není tam KULATÉ razítko, ale jenom obyčejné. Musela jsem volat na ministerstvo, že u nás má kulaté razítko jenom primátor. Neuznali to. Ano, ví, že hrad stojí, ano, chápou moji situaci, ale to razítko prostě musí být kulaté. A tak jsem musela jít prosit primátora o razítko, aby osobně potvrdil existenci našeho hradu...

Takže i úředník si někdy na úředníky pěkně zanadává...

Kuře


Tak tohle už je doopravdy děsné. To nevědí, že u vás ten hrad je? Neskutečné. To jsou pořád peníze na nové telefony a na auta, ale že národním památkám padá střecha... Já bych jim to razítko kulaté narazil pěkně na čelo. A červeným inkoustem. Aby měli jasno, kde jsou priority.

Jestli chcete vyhrát lístky na flamenco, klikněte SEM!

Reklama