Přemýšlela jste někdy o tom, jestli byste se obešla bez dekorativní kosmetiky? Jasně, svět by se asi nezhroutil, ale čistě hypoteticky: Která kosmetická pomůcka by vám nejvíc chyběla? Pojďte na to téma dát dnes řeč

kosmetics

Nedávno jsme tady probírali téma „Jak o sebe pečujete“. Bylo tím myšleno, zda chodíte ke kosmetičce, na masáže, manikúru či ke kadeřnici a využíváte v péči o svůj vzhled profesionály. Většina z vás uvedla, že by se neobešla bez kadeřnice, ale ostatní krášlicí procedury klidně zvládá doma sama. A k nim patří samozřejmě i líčení.

Ani jedna z vás se nezmínila o tom, že by využívala služby profesionální vizážistky.  A proč také, když se šminkami umíme zacházet už od školních let? Díky nim jsme si mohly zamaskovat pupínky, zvýraznit kukadla nebo třeba vyzmizíkovat pihy, za které jsme se styděly. První šminky jsme tajně „kradly“ svým maminkám, a když jsme konečně dostaly nebo si koupily své vlastní, chránily jsme je jako poklad.

Postupem času se arzenál našich malovánek začal rozšiřovat a zdokonalovat. Vzpomenete si, kolik  všelijakých  zkrášlovátek  v podobě make-upů, pudrů, řasenek, tužek, lesků, stínů a rtěnek už vám prošlo rukama? Určitě bychom je nespočítaly.

Ale jak to tak chodí, člověk věkem mění priority i co se dekorativní kosmetiky týče. Já rozhodně ubírám. Nejen na množství, ale i intenzitě barev.

Tak před deseti lety bych asi nevylezla bez řasenky a rtěnky. S „nahými“ rty jsem si připadala nezdravě a bez řasenky jsem neměla oči. Dnes bych si (v nouzi) vystačila s korektorem a tvářenkou. Ne nadarmo se jí říká zdravíčko. Vzhled zdravě vypadající pleti je mi přednější než zvýrazněné oči.

Přemýšlela jste někdy o tom, jestli byste se obešla bez dekorativní kosmetiky? Jasně, svět by se asi nezhroutil, ale čistě hypoteticky:

Která kosmetická pomůcka by vám nejvíc chyběla? Kdybyste si mohla vybrat jen jednu nebo dvě, která by to byla? Co všechno skrývá vaše kosmetické taštička? Jak dlouho vám trvá, než se nalíčíte do práce? Upravujete si make-up i během dne?

Líčíte se i o dovolené nebo o víkendu? Pokud ano, s kterými kosmetickými přípravky si vystačíte? Co nejraději zdůrazňujete? Oči, nebo rty? Je něco, co se snažíte zamaskovat? Vzpomenete si ještě na své „líčící“ začátky?

Napište nám pod heslem (předmětem e-mailu): Moje nejoblíbenější zkrášlovalo:

na adresu redakce@zena-in.cz

Co vám můžeme nabídnout za váš příspěvek? Opravdu luxusní balíček značky Oriflame.

Oriflame

Obsahuje úžasnou řasenku, bronzující perly a deodorant s fantastickou vůní!

Reklama