a přidává příhodu, jak v jedné minutě přišla hned o dva své oblíbené kloboučky. Jak je to možnéé, když má jen jednu hlavu, se dočtete v jejím pěkném příspěvku na dnešní téma

Bez čeho se neobejdu na pláži?Já rozhodně potřebuji sluneční brýle. Sluníčko mě hodně oslňuje, takže ležím v brýlích, ale do vody chodím zase bez nich.

Plavky tak nejsou důležité. Samozřejmě záleží, kde se člověk koupe. My jsme chodili i na nudistické pláže, a plavání bez plavek, když vás voda hladí po celém těle, je moc příjemný zážitek.

Protože mi hodně „šisují“ vlasy a vracím se z dovolené jako blondýnka, považuji klobouk za důležitý. Jenomže mám malou hlavu, málokterý klobouk mi sedí. Abych ho nosila nějak uvázaný na hlavě nebo s gumičkou, to odmítám. Takže když se podaří sehnat klobouk, který mi sluší a navíc odpovídá mé velikosti, to si považuji. Jedno léto jsem měla takové dokonce dva a o oba jsem přišla během minuty.

V Chorvatsku jsme si zpestřili pobyt plavbou na lodi. Všichni ty akce budete z Chorvatska nebo z Itálie znát. Jede se na nějaký nejbližší ostrov, podává se k jídlu ryba s vínem a ještě se někde zastaví na vykoupání.
Vyjeli jsme na menší lodi, tak pro třicet lidí. Já ve slaměném klobouku, moje dcera si půjčila můj klobouček. Ten byl úžasný, látkový. Vespod z bílého froté, navrch byl džínový v kombinaci s červenobílým proužkem. Jak říkám úžasný, i puberťačce se líbil. Pluli jsme snad deset minut. Dcera se vracela ze zádi ke kabince s posádkou a při tom pohybu jí v jednom bodě vzal prudký poryv větru klobouček a ten odplachtil do moře. Jen jsem zlostně stáhla ústa a rozlobeně jsem šla k ní. To nemůže být opatrnější! Ve stejném místě opět škodolibý vítr zase nadzvedl můj klobouk z hlavy a už letěl. Na hladině se houpaly dva klobouky, pár metrů od sebe.

Podívala jsem se na kapitána lodičky. Přece existuje nějaká záchrana. Ten jen s úsměvem rozverně zasalutoval a zavolal“ Adie!“

Takže já se neobejdu bez brýlí a klobouku (pokud mi vydrží sedět na hlavě).

Bugy

Milá Bugy, tak něco podobného se mi stalo v Praze na mostě. Šla jsem s dcerami na koupalište na Štvanici a musely jsme přejít most. Na něm mi vítr sebral klobouček z hlavy a šup s ním do Vltavy. Jen jsem smutně koukala, jak se pomalu potápí.

Napíšete nám také něco k dnešnímu tématu? Jak vidíte, může to být třeba příhoda, zážitek, nějaká zajímavá zkušenost. Jak jste na tom s plážovými doplňky? Bez čeho se neobejdete u vody? Napište nám na adresu: redakce@zena-in.cz

Reklama