V rámci našeho tématu o alternativních surovinách vám přinášíme tipy na suroviny a recepty, které obohatí váš jídelníček. Přečtěte si, co nesmí chybět v jídelníčku našich spřátelených blogerek.

Elly

polévka

V poslední době jsem si zvykla zařazovat do svého vaření zdravější suroviny. Experimentuji ráda s jinými druhy mouky, než je pšeničná.

Používám hodně špaldu, pohankovou mouku a žitnou mouku. Pohanka mě vůbec hodně baví. Vařím si doma snídaňové kaše z pohanky lámanky a používám ji ráda také jako přílohu.

S chia semínky se kamarádím už dlouho. Ráno si vždycky napustím plný dvoulitrový džbán vody a nasypu si do něj lžíci chia semínek. A pak celý den upíjím.

Co se týče kokosového mléka, tak to používám také dlouho. Milujeme asijskou kuchyni a tam se bez kokosového mléka neobejdu. Teď jsem si zvykla vařit v něm právě snídaňovou pohanku a používám ho také do smoothie.

Tipy na recepty od Elly:

 

Tina

fotoChia semiačka používam najčastejšie do svojich kaší. Pripravujem si ich ráno s ovocím a inými orechami. Občas použijem chia semiačka aj do domáceho chleba ktorý pripravujem.

Pohanku pripravujem hlavne koli manželovi, ktorý ju miluje. Väčšinou ju podávam ako prílohu, na cibuľke a varenú s vývarom. Ale raz za čas si pripravíme aj pohankové placky.

Kokosové mlieko používam najčastejšie pri príprave polievok. Hlavne tých na indický sposob alebo na curry. Ale pripravujeme s nimi aj ryžu v mlieku a pod.

Tieto zdravé potraviny zaraďujem do rodinného jedálničku často, pravidelne a veľmi rada.

Tip na recept od Tiny:

 

Romana

recept

Z chia semínek dělám moc ráda chia puding, který se hodí jako skvělý základ dne. Určitě jsou ale super i do smoothies nebo do chleba.

Pohanka je velmi prospěšná lidskému organismu, proto ji do jídelníčku velmi ráda zařazuji. Pohanku používám především do salátů.

Kokosové mléko nesmí v mé kuchyni chybět. Je totiž základem asijské kuchyně, která je má oblíbená. Nepoužívám ho ale jen do asijské kuchyně, ale i do smoothie nebo zmrzliny.

Tipy na recepty od Romany:

 

Kam na nákupy zdravě hravě? Do Globusu.

Globus ve všech svých patnácti hypermarketech nabízí několik stovek alternativních produktů. Jedná se o bio, bezlepkové výrobky, potraviny se sníženým obsahem laktózy nebo cukru, raw stravu, ale také produkty pro vegetariány či vegany. Ve čtyřech hypermarketech – Ostravě, Praze Čakovicích, Trmicích u Ústí nad Labem a Havířově – pak byly vytvořeny speciální sekce „Zdravý svět“, kde lidé najdou ještě širší nabídku těchto potravin na jednom místě.

www.globus.cz/zdravysvet

globus

Naše články:

Reklama