Bez barev si nedokážeme představit život. Zdál by se nám smutný. Ale svůj šatník většinou cíleně barevnosti zbavujeme. Myslím, že nebudu daleko od pravdy, když si na otázku z titulku odpovím za vás. Bez černé!

Ano, také si bez ní nedokážu svůj šatník představit, ale poslední dobou bych ji klidně vyměnila za tmavě modrou. Mám pocit, že mi sluší víc, není tak tvrdá a přitom o nic méně elegantní.

Takže pro mě by to byla určitě modrá. Bez ní už se neobejdu, a když se poohlížím po novém oblečení, stejně nejdřív sáhnu po této barvě.  Tmavě modrá je pro mě jasnou volbou, když chci být elegantní.

Ze světlých barev je to jednoznačně slonová kost a béžová. Tedy spíš barva bílé kávy v různých odstínech, která nahrazuje všechny ty růžové, teple okrové a šedé. Už jsem si mockrát vyzkoušela, že tenhle odstín je k barvě mé pleti i věku velmi lichotivý, a přitom si zachovává určitou dávku elegance i přirozené (přírodní) neutrality. Skvěle se kombinuje se všemi barvami. Samozřejmě s černou a ještě lépe s výše zmíněnou tmavě modrou.

Měla jsem období zelené, tuto barvu mám opravdu ráda, ale u oblečení se jí raději vyhýbám.  

Jsou i barvy, které se mého šatníku absolutně nedotkly. A jsou to ty, na které pohlížím s obdivem a jistou dávkou chtivosti, ale po letech zkušenosti vím, že si je musím odpustit. Prostě mi nesluší, necítím se v nich dobře, když neposlechnu svůj instinkt a v nějakém „záchvatu“ si je koupím, stejně visí ve skříni. To je oranžová, žlutá, růžová a většina červených.

I když jak se říká: „Výjimky potvrzují pravidlo“. Mám šaty, které ve svém vzoru obsahují všechny zmíněné barvy, a ty nosím, mám je ráda a myslím, že mi sluší. Tak nevím, čím to je.  Barvy jsou hra, u které nikdy nevíte, jak skončí.

Inspirujte se barevnými modely ulice a značky Pietro Filipi. Vybraly byste si?

foto: Pietro Filipi a Topshop

Jak jste na tom s barvami vy, milé ženy-in?

  • Která barva nesmí chybět ve vašem šatníku? Máte nějakou oblíbenou barvu, ke které se stále vracíte?
  • Mění se věkem váš barevný vkus, nebo zůstává víceméně stejný?
  • Jaký je váš žebříček barevných hodnot. Vyjmenujte tři nejoblíbenější barvy, které nejčastěji nosíte. Dají se mezi sebou kombinovat?
  • Nosíte občas i barvy, které jinak nemusíte? Už jste vyzkoušela (a byla mile překvapená) barvu, kterou jste dříve neměla ráda?
  • Radíte se s někým, nebo vybíráte intuitivně?

Na vaše „barevné“ příspěvky se budu moc těšit na adrese: redakce@zena-in.cz

Co můžete získat za svůj příspěvek?

Krásný a hodnotný „balík“ norské kosmetiky Neutrogena!

dárek

Reklama