Celá rodina čtenářky Maryene miluje hudbu, její syn hraje na mnoho hudebních nástrojů a zahraje všechno, co si vymyslíte. A můžete si také poslechnout, jakou hudbu vybrala Maryene pro prezentaci fotek na synovu svatbu.

Určitě jste vybrala dobře, milá Maryene. Hlavně že se to líbí Vám. :-) Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Hezký téměř jarní den na ženě-in.

Bez hudby, ale hlavně bez sluchu si nedokážu svůj život vůbec představit. Moje maminka byla velmi pozitivní člověk a hodně si zpívala. Protože pocházela z jihu, její písničky byly plné slunce, moře a přestože jsem jim úplně nerozuměla, naučily jsme se je s mojí sestrou zpívat také. Později jsem svoje děti uspávala písničkami a také ve škole, kde jsem dlouhé roky učila, jsme každý den začínali písničkou. Na klavír jsem začala chodit sice až na střední škole, ale chytlo mě to natolik, že jsem u něho dokázala sedět a hrát celé hodiny. Moje děti už vyrůstaly doma právě s tímto starým křídlem. Posadila jsem si je pěkně nahoru a společně jsme zpívali. Hrát se naučily ještě dávno před tím, než znaly noty. Nikdy nezapomenu na vánoční dárek, který jsem od nich dostala, kdy nejmladší ještě nechodil do školy a nejstaršímu nebylo ani dvanáct. Složili mi písničku o mamince a zahráli na flétnu, kytaru a  klávesy. 

Nejmladší syn má vynikající sluch. Už od tří let hrál na flétničku a dokázal vlastně zahrát i na malou dětskou harmoniku i na piano. Dnes má doma nejenom klavír, kytaru a bubny, ale křídlovku, akordeon a saxofon. Stačí mu říct, co chcete zahrát, kteroukoliv melodii muzikálovou nebo třeba filmovou, sedne a hraje. Obdivuji to a zároveň nechápu, vhání mi to slzy do očí. Přesto se nestal profesionálním muzikantem, hraje sobě pro radost.

Jsme s manželem rodilí Moraváci a vždy se u nás hodně zpívalo. Při víně i při práci. Můj manžel sluch nemá, ale rád zpívá. Zpívá si tedy nejčastěji v koupelně sám pro sebe, ale když se sejde rodina nebo přátelé, vůbec mu nevadí, že zpívá falešně a zazpívá si s radostí.

Hudba mi pomohla i v nejtěžších chvílích, kdy mi odešli navždy moji nejbližší. Provází mě stále a každý den. Dokáže navodit atmosféru i náladu. Poslouchám ji každý den a jsou chvíle, kdy je nepostradatelná. V současné době připravuji prezentaci fotek na svatbu svého syna a to by bez hudebního doprovodu také nebylo ono. Snad jsem vybrala dobře.

Maryene

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Máte hudební sluch?

  • Máte ráda muziku?
  • A máte hudební sluch?
  • Hrajete (hrála jste) na nějaký hudební nástroj?
  • Zpíváte si?
  • Máte nějakou historku spojenou se sluchem?

rexrexProsím, další příspěvky už neposílejte. Na jednu z vás zanedlouho čekají dva antiperspiranty, Rexona Woman Sexy (pro vás) a Rexona men quantum (pro vašeho muže).

Reklama