I když jsem vždycky polykání tabletek odmítal, zjistil jsem, že některé vitamíny prostě jíst musím. Moje stávající skóre je 6 tabletek denně! No, doufám, že to časem půjde dolů... Tušíte správně, téma dne je právě o tabletkách.

Ráno...

  • 1x hořčík 500 mg s přídavkem B6
  • 1x (nebo 2x) B12 500 μg
  • 1x C 300 mg
  • 1x B-komplex

V poledne a večer

  • á 1x hořčík 500 mg s přídavkem B6

K tomu ještě nutno připočíst pětistovku hořčíku a občasný Lexaurin na noc, když na mě jde můj na pohled velice strašidelný dýchavičný a třesový záchvat... A to jsem se celý život snažil vyhýbat tabletkám jako čert kříži. Jenže pak člověku začnou záhadné problémy a doktoři řeknou, to bude nedostatkem hořčíku. Šup a je to, už polykám. Aby mi ale nějaký doktor řekl, proč mám toho hořčíku málo, to se už nedozvím (údajně trpím tetanií – což je právě nemoc z nedostatku hořčíku či vápníku a panickou poruchou), ach jo.

B12 si beru jako vegetarián, protože jde o jedinou látku, kterou lze v dostatečném množství dodat tělu pouze masem. Takže tomu se nevyhnu. Sem tam si vezmu i železo na krvetvorbu.

ilustrační foto

Uvažuji, co s tím, zkouším vysadit, ale nejde to

Popravdě mi tento tabletkový přísun vůbec nevyhovuje. Tak jsem zkusil jeden den bez tabletek, abych zjistil, jestli se stav nesrovnal, a co myslíte – večer přišel záchvat. Polevil, až když jsem si zobnul tisícovku hořčíku a Lexaurin.

Musím smutně konstatovat, že než mi nějaký doktor zodpoví otázku, proč mé tělo má nedostatek hořčíku, budu na něj odkázaný. Ano, slyšel jsem několik zajímavých lékařských rad typu: „To je daň za mládí,“ nebo: „Metabolismus hořčíku je velice složitý, to, že ho máte dost v krvi, ještě neznamená, že ho máte dost ve svalech.“ Děkuji pěkně, tyhle informace jsou mi vážně užitečné. Druhé ach jo.

Samozřejmě mě napadlo, jestli mé zdravotní problémy nemají něco společného s vegetariánství, lékaři mi řekli, že spíš ne, ale maso bych jíst měl. Třetí ach jo.

Dobrého doktora, který bude mít snahu najít příčinu a neléčit jen následek, aby člověk pohledal.

Moje práškové anabáze mě každopádně přivedly k myšlence dnešního tématu...

Téma dne 22. 7. 2013: Tabletky, bez kterých se neobejdete

  • Potřebujete ke svému normálnímu fungování nějaké medikamenty?
  • Máte v kabelce záchranné tabletky pro případ nouze?
  • Napište mi, bez jakých tabletek se neobejdete v běžném životě i v krizových situacích!

Můžete také popsat svůj přístup k polykání prášků. Své příspěvky posílejte nejpozději 22. 7. 2013 do 15.00 hodin na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Pokud chcete mít šanci na získání pěkného dárku, nabušeného balíčku potravinových doplňku pro zdraví, který obsahuje: Multi-tabs pro dospělé a děti od 10 let 90 tablet – vitamíny, minerály, Houbové quarteto 60 tablet – upevňuje zdraví a vitalitua Karnitin 30 tablet – příznivě ovlivňuje spalování tuků, dbejte, aby váš příspěvek dorazil do redakčního e-mailu včas a aby byl dlouhý alespoň jako tento odstavec textu.

houbovekarnitinmulti-tabs

Reklama