Děkujeme za první „hodinkový“ příspěvek. O své hodinky se v něm s námi podělila čtenářka s nickem Verča27

Milá redakce, hodinkové téma mi zrovna káplo do noty. Jen jsem trochu předběhla dobu, protože bylo u mě na pořadu dne již včera. Předevčírem se mi totiž roztrhl řemínek a já byla pak celý den nervózní. Nevím, jakou máte zkušenost vy, ale já když na levém předloktí nemám hodinky tak mě celý den mučí pocit, že mi něco chybí. Ošívám se a co chvíli se dívám na prázdné zápěstí, dokonce i když mám nástěnné hodiny přímo před sebou!

Pro zachování duševního zdraví je tedy nutné sehnat nový řemínek. Jak na potvoru, venku lije jak z konve a navíc mě při pohledu na můj model v hodinářství budou považovat za blázna. Moje současné hodinky jsou totiž plastová barevná kreace z kolekce Unicefu.

Jsou určeny jako první hodinky pro děti a já si je zakoupila v záchvatu infantilní nálady. No a jelikož je infantilní nálada můj setrvalý stav, už jsem u nich zůstala. V okolí sice tvrdím, že je nosím, protože jiné funkční zrovna nemám (to je pravda) a chci podpořit dobou věc (to je pravda také), ale z nějakého důvodu mi to nikdo nevěří.

Každopádně místo výpravy do hodinářství jsem včera sáhla po starých riflích, košíčku se šitím a sekundovém lepidle a podle hesla „urob si sám“, stvořila vlastní verzi řemínku. Výsledek můžete obdivovat (nebo kritizovat) na přiložené fotografii.

hodinky

hodinky1

Pro úplnost ještě přikládám fotku s mými již vyřazenými modely. 1. zleva - moje první hodinky (Dostala jsem je na Vánoce, když mi bylo 6 let, už nejdou, ale schovávám si je z nostalgických důvodů.), vedle nich „zlaté“ dámské hodinky (Dárek na Vánoce, když mi bylo 16. Jsou sice v funkční, ale zrovna potřebují vyměnit baterku. Já se k tomu nemám, protože jim chybí vteřinovka a zlatá mi nesluší.), 3. dámské hodinky z bílého kovu (Také dárek. Ty jsem nosila dlouho. Bohužel už nejdou a jakmile demontuji řemínek z korálků, poputují do popelnice.) 4. úplně vpravo moje Unicefové hodinky před odbornou výměnou řemínku. (Ty jediné jsem si koupila sama a doufám, že peníze za ně doputovaly k dětem, které je potřebují.)  Ty poslední mi snad ještě nějaký ten rok vydrží a pak se podívám po nějakém ještě kreativnějším  modelu. (Pro jistotu, kdyby to četl Ježíšek, tak jsem vždy toužila po Swatchkách...)
Verča27

Řekla bych, že výměna řemínku hodinkám rozhodně prospěla..SUPER NÁPAD, CHVÁLÍM

Co vy na to, milé ženy-in? Už máte příklad, jak může vypadat dnešní příspěvek. Ale klidně pošlete jen okomentované fotografie hodinek, které jste kdy nosila. A už vůbec se nebráním jakékoliv příhodě, názoru, nebo vzpomínce.

Téma Hodinky je dnes vaše

Pište na redakce@zena-in.cz

Reklama