Těžký život bychom vedli bez vymožeností dnešní doby, myslí si čtenářka s nickem Ifulinkaa. Jsou podle ní vymyšleny přece proto, aby nám usnadnily život.


Krásný den všem čtenářkám i redakci :-)

Ráno mne budí mobil, na wc si v pohodě spláchnu, v koupelně teče voda z kohoutku, v kuchyni vře voda ve varné konvici, než se namaluji umělými chemickými barvičkami, už abych letěla startovat auto...
A teď jinak: Budí mne první ranní kohout, potřebu vykonám v kadibudce (když se zvedne spodní voda,je odér tak dokonalý, že přemýšlím o každé vteřině zde strávené navíc), xichtík si myji v lavoře s vodou ze studny (dobrá, už nemusím do potoka,možná bych byla ještě špinavější), teď ještě zatopit k kamnech,abych měla čaj ke snídani (abych kamna roztopila, vstanu samozřejmě o hodinu dříve, abych stihla pěšky vyjít do práce), nemaluji si, to k této civilizaci ještě nedorazilo...
Který pohled je hezčí? Zdá se vám ten druhý jako romantika? Ano, je to bezva odloučení, ale jen na chvíli. Nechtělo by se nám asi vstávat a topit v kamnech, chodit na dřevěný záchodek se srdíčkem ve dveřích. Chceme používat dnešní vymoženosti, bez nich to nejde. Psala jsem zatím jen o prvních ranních krocích, přesto by nám to chybělo. Osobně se ráda nechám rozmazlovat dnešními "šetřiči času". Většina techniky je vymyšlena proto, abychom měli více času na jiné činnosti, než celý den prát na valše v potoce, než kamkoliv chodit pěšky, ti zámožnější na povozu taženém dobytkem, než zemáky na podzim kopat ručně motykou...
V podstatě jsem závislá na těchto vymoženostech, hodně by mi jich chybělo, ale bez některých bych se obešla. Záleží na tom, co bych měla za prioritu v té dané situaci.
Možná bych si zkusila žít v době,kdy lidé nevěděli, kolik se toho vynalezne, proto to nepovažovali za špatný komfort. My také nevíme,co bude za pár desítek let, čím se práce ulehčí a jsme spokojeni a myslíme si, jací páni tvorstva jsme a že už skoro vše umíme... Houby, neumíme, je mnoho neduhů, proti kterým ještě nemáme šanci: nemoci, počasí, přírodní živly... Umíme je pojmenovat, známe příčiny, ale neumíme se ještě dostatečně bránit.
Nejhorší výdobytky techniky lidí obracejí proti sobě samým. Je stále mnoho válek, mnoho nespokojených menšin. používají zbraně, i to je technika, ale ta záporná, přesto existuje :-( Člověk vynalezl mnoho věcí, co jej samého ničí... Škoda! Těch pomáhajících by bylo potřeba více!

pěkný den přeje

ifulinkaa

(Text neprošel jazykovou korekturou)

Čtenářka Ifulinkaa se umí na realitu bez civilizace podívat bez růžových brýlí.


Téma dne: Život bez civilizace

V dnešním tématu si budeme povídat o životě bez civilizace. Myslíte, že byste se dokázaly obejít bez všeho, co vám každý den usnadňuje život?

  • Jak moc jste závislá na dnešních technických vymoženostech?
  • Bez kterých a na jak dlouho byste se (ne) dokázala obejít?
  • Líbilo by se vám žít bez civilizace nebo v úplně jiném století?

Podělte se o své závislosti a napište mi své příběhy nebo názory k dnešnímu tématu na redakční e-mail redakce@zena-in.cz .
Autorka nejlepšího příspěvku na dnešní téma získá luxusní rtěnku značky L´Oréal, vlasový styling Lybar a bělící pastu na zuby speciálně vyvinutou pro kuřáky a milovníky kávy.

Reklama