Čtenářka Ula napsala dopis svým dětem.  Dopis, který jim nyní dát číst nechce. Podobných příběhů se kolem nás odehrává mnoho.

Moje milé děti,
tak dlouho jsem se na Vás načekala, že si s Vámi život vyloženě užívám. Pět let jsem jezdila po různých vyšetřeních, až jsem nakonec musela navštívit sochu Františka ve Fr. Lázních, abych se Vás konečně dočkala.
Když jsem Tě Julinko čekala, tak jsem byla stále ujišťovaná, že těhotenství není v pořádku, ale nakonec ses mi narodila krásná, zdravá a stále brečící. Hodně jsi mě dávala zabrat, ale teď, ve svých pěti letech mi děláš radost, je pěkné, jak se o všechno zajímáš a jsi na světě spokojená.
Ty Radimku, ses vlastně neměl narodit také, protože paní doktorka mě půlku těhotenství, co jsi byl v bříšku ujišťovala, že to těhotenství stejně nevydrží, ať s tím počítám - aby mě to prý psychicky nesložilo. Tak jsme spolu proleželi jedno krásné horké léto v posteli a po čtyřech měsících nuceného válení v posteli ses mi narodil zdravý a silný.
Ty Lucinko jsi teď moje krásná roční holčička se světlými vlásky, svítícími zoubky a stálým úsměvem na rtech. Je vidět, že je Ti s námi doma dobře. Kdybych dala na druhé, tak nejsi na světě, ale vybojovala jsem si Tě jako lvice a tako to má být.

Ula děti


Toto je dopis psaný mým dětem, ale číst bych jim to nedala, protože zatím nechci, aby věděli, že jsme teď s manželem kvůli stálým komplikacím v těhotenství a také s příbuznými měli opravdu pět perných let. Ale výsledek stojí za to a jsem ráda, že dneska, když si po celodenním kolotoči sednu k dětem a hrajeme si, že tady taky nemuseli být. Bez dětí si totiž život nedovedu představit. Pro něhoko je to třeba standard, být bezdětný, ale mě by život přišel prázdný, nenaplněný. Však se také snažím, abychom s manželem děti zabavili, vymýšlíme různé výlety, akce atd. Teď začíná letní sezona, tak se těšíme, že budeme chodit na letní koupaliště. Loni dětské brouzdaliště zrekonstruovali a k večeru, kdy už tam není tolik lidí a je stále ještě velké teplo, tak jsme s těmi dětmi ve vodě šťastní. Loni se nám tam ale dvakrát ztratila Julinka, odběhla na jiné průlezky a podruhé začala běhat kolem bazénu, ale nebyla hned vidět, tak to jsme byli hrůzou bez sebe, jestli se neutopila. Byla to jen vteřinka, ale přesto musí být člověk stále v pohotovosti.

ula4
Tak milé děti, užívejte s námi života, vždyť jsme na světě jen na chvíli na návštěvě, udělejme si domácí pohodu a mějme se rádi.
Hezký den všem, kteří děti mají, čekají nebo třeba se na ně s rodičovstvím dostane později.

Ula

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


 

Děkuji, Ulo, za hezký příspěvek k dnešnímu tématu.  A přeji vám hodně štěstí, a hlavně ať vám ta pohoda vydrží…

A z mého pohledu byste měla být vzorem všem dnešním mladým ženám.Tři děti minimálně...

Dnešním tématem dne je Den dětí. Pojďte napsat, co si o současných dětech myslíte, co pro vaše děti děláte a vůbec, proč si děti pořizovat?

redakce@zena-in.cz

Příspěvek, který se mi bude nejvíce líbit odměním pytlem s bonbony  nimm2

nimm 2

Atˇsi i děti ve vašem okolí užijí sladkostí…