Čtenářka Tana M se v minulosti dostala do bludného kruhu, kdy se rozhodla vzdát všech dnešních vymožeností...


Milá redakce a ženušky in. cz

dnes je moc hezké téma, jako vždy.Přiznám se bez mučení,bez výslechů, bez lámání hnátů v kole štěstí ...... jsem závislá na všech vymoženostech doby, konkrétně na počítači....Asi skončím s mladýma závislákama v léčebně , kde vedle dvacetiletých hackerů, bude sedět moje maličkost. Ale o tom nechci psát. Před několika lety jsem se dostala po rozchodů s partnerem do divného, bludného kruhu,kdy jsem se vzdala všech vymožeností 21 století. Do slova a do písmene.Odhlásila jsem televizi, rozhlas i elektriku.Chtěla jsem žít o samotě. Pro můj každodenní život, ten pracovní, který byl v zajetí jen nemocníce,jsem to ani nepotřebovala..... V práci jsem si připadala jako z jiné galaxie.Když se bavili kolegyně o televizi, o pořadech a seriálech... *Gynda v parku,Kriminálka horní dolní* já jsem ně koukala jako Alenka, -Táňa v říší divů...... vše mně bylo cizí,nevěděla jsem o čem mluví.Každý se mně ptal.... ty nemáš opravdu televizi, ani rozhlas,,,jak můžeš tak žít,jak můžeš žít bez elektriky..... No jednoduše -v práci mám vše, ale domů, se chodím jen vyspat. Nevadilo mi to.Vše bylo moc krásné , vše se dalo vydržet, žila jsem dost jednoduchý život.Práce, knížky, spánek,knížky a práce....bez počítačů. Když jsem se však vracela domů zjistila jsem,že mně ten kontakt s civilizací chybí, že mně chybí informace, internet, komunikace s rodinou, že sice bez televize mohu žít, ale bez počítače, to prostě nejde.,A tak po dvou letech..... jsem vzdala boj s větrnými mlýny, a vrátila jsem se do reality.
Milé ženy pro mně je dnes počítač vším... neudělám bez něho ani ránu.Chtěla jsem sice žít bez civilizace, ale nějak to ve 21 století nejde.

Tana M

(Text nebyl redakčně upraven)


Myslím, že pro nás všechny je dnes počítač tak trochu vším;-) Přeji Vám, milá Tano M, abyste se do bludných kruhů už nikdy nedostala.


 

Téma dne: Život bez civilizace

V dnešním tématu si budeme povídat o životě bez civilizace. Myslíte, že byste se dokázaly obejít bez všeho, co vám každý den usnadňuje život?

  • Jak moc jste závislá na dnešních technických vymoženostech?
  • Bez kterých a na jak dlouho byste se (ne) dokázala obejít?
  • Líbilo by se vám žít bez civilizace nebo v úplně jiném století?

Podělte se o své závislosti a napište mi své příběhy nebo názory k dnešnímu tématu na redakční e-mail redakce@zena-in.cz .
Autorka nejlepšího příspěvku na dnešní téma získá luxusní rtěnku značky L´Oréal, vlasový styling Lybar a bělící pastu na zuby speciálně vyvinutou pro kuřáky a milovníky kávy (viz. obrázek níže).

cena

Reklama