Čtenářka Veronika tvrdí, že by ji život bez obyčejných vymožeností dnešní doby dlouho nebavil. Bez věcí jako například mobilů a počítačů by si však život dokázat představila.


Vážená redakce a milé čtenářky,

nedokázala bych se obejít bez teplé vody, sprchového mýdla, šampónu na objem vlasů, fénu, kartáče a žehličky na vlasy. Bez toaletního papíru, záchodové mísy. Chyběla by mi rychlovarná konvice, rozpustná káva, smetánka do kávy, čaj, lehká kola. Spousta lidí je závislá na autech, mobilních telefonech a na počítači. Já osobně ani ne. Ale když někdo potřebuje odvézt na pohotovost, zavolat záchranku nebo vyhledat na internetu autobusový spoj, tak se tyto vymoženosti hodí. Než jsem se narodila, musel táta běžet do telefonní budky, aby zavolal do nemocnice. Telefonní budka byla docela daleko a taky se mohlo stát, že by mohla být obsazena. Byla bych smutná bez letadla, nikdy bych neviděla moře. Bez knížek by byl můj život chudší, čtu odmala a ráda. Bez civilizace bych se na několik dnů obešla, odpočinula bych si, ale pak by mě to přestalo bavit. Kafíčko v oblíbené kavárničce má něco do sebe. Do jiného století bych se chtěla podívat jedině pomocí strojem času. Bez brýlí, kontaktních čoček a laserových operací očí by to nešlo. Naopak bez hracích automatů a jiných hazardních her, cigaret, drog by jsme se obešli. Každá vymoženost dnešní doby má své pro a proti. Někdo se neobejde bez brýlí, někdo bez léků a třeba počítač a internet může pomáhat a i uškodit. Televize se někdy hodí, stojí za to vidět pěkný film. Teď se koukám z okna ven, venku je krásně, svítí sluníčko, tak se s Vámi loučím a jdu na procházku. Udělejte si čas a běžte také..

(Text nebyl redakčně upraven)

Bez oblíbených věcí je těžko, ale i bez těch druhých, našich milovaných, by nám asi bylo smutno, i kdybychom po životě bez civilizace sebevíc toužily, nemyslíte?


Pište nám dál, milé čtenářky na dnešní téma: Život bez civilizace

V dnešním tématu si budeme povídat o životě bez civilizace. Myslíte, že byste se dokázaly obejít bez všeho, co vám každý den usnadňuje život?

  • Jak moc jste závislá na dnešních technických vymoženostech?
  • Bez kterých a na jak dlouho byste se (ne) dokázala obejít?
  • Líbilo by se vám žít bez civilizace nebo v úplně jiném století?

Podělte se o své závislosti a napište mi své příběhy nebo názory k dnešnímu tématu na redakční e-mail redakce@zena-in.cz .
Autorka nejlepšího příspěvku na dnešní téma získáluxusní rtěnku značky L´Oréal, vlasový styling Lybar a bělící pastu na zuby speciálně vyvinutou pro kuřáky a milovníky kávy (viz. obrázek níže).


cena

Reklama