píše naše čtenářka s nickem malinke-kote. Už si na své brýle zvykla a považuje je za hezký módní doplněk. Koneckonců, můžete si prohlédnout i fotku, na které jí to v brýlích opravdu sluší

Přeji všem pěkný i když mrazivý den,

po delší pauze jsem se rozhodla na dnešní téma napsat, protože mě zaujalo a mám co k němu říct. Já osobně nosím brýle na dálku, takže je mám neustále po celý den. Je zajímavé, že jedno oko mám vlastně na blízko a druhé zase na dálku a proto také mi jednou kdysi, když jsem byla malá, oční řekla, že mám nosit brýle na blízko i když vlastně to mělo být obráceně. Také my za to při další kontrole vynadala, proč nemám brýle pořád na sobě i když mi řekla, že je mám nosit jenom ve škole a doma u televize. Docela to bylo zajímavé, jak si hezky protiřečela.

bryle

Brýle bohužel (i když možná bohudík) nosím už od malička. Začalo to někdy možná už v první třídě základní školy a nebo až v druhé. Úplně přesně si to nepamatuji. Pokaždé si ale vzpomenu na moje úplně první brýle, které měly opravdu dost velké obroučky. Takové bych si v dnešní době opravdu nevzala. Na brýle jsem si hodně zvykla a kdybych je měla přestat nosit, tak nevím, jak bych si odvykla. To se ale u mě asi už nikdy nestane. Jako dítě, jsem chodila k jedné očařce, která mi pokaždé dávala o něco větší dioptrie, než měla, takže mi vlastně oči dost zkazila. Zjistili jsme to až po delší době, kdy jsem si začala nechávat měřit oči přímo u optika, kde jsem si kupovala pokaždé nové brýle. Bylo to zadarmo a mnohem přesněji. Jednou mi totiž napsala takové dioptrie, že se nám to vůbec nezdálo a tak se naši rozhodli nechat mi oči přeměřit a bylo to tak. O pár desetin čísel jsem měla lepší oči.

Já jsem na jednu stranu ráda, že brýle mám, protože mi připadá, že je to prostě můj doplněk. Bez nich se sama sobě nelíbím. Mohla bych mít ale mnohem menší dioptrie. Tím že je mám od malička a že mi ze začátku ty dioptrie psala o něco více než měla, tak jsem bohužel na levé oko docela slepá. Bez brýlí vidím rozmazaně. Pravé oko je docela dobré, na tom mám 1,5 dioptrie. Zato levé oko je o dost slabší. Tam mám bohužel rovných 4. To mi připomíná, že bych si měla jít zase přeměřit dioptrie. Neboť jsem už delší dobu nebyla.

Naštěstí existují obroučky, které mi padnou a sluší mi. Každý mi říká, že v brýlích vypadám mnohem lépe, než bez nich. Dříve jsem to neřešila a moje některé obroučky mi třeba ani nesedly, ale tyhle, co mi pomáhal vybírat přítel a sestra, tak mně padly a dle mého názoru mi sluší. Chtělo by to ale zase nové po třech letech nošení. Já mám vždy raději něco nového, takže si dopřávám nejen nové oblečení či naušnice, ale také nové obroučky. Je to asi můj koníček. Dokonce jako dítě jsem měla pěkné obroučky, kde z každé strany byl Mickey mouse.

Příhodu s brýlemi asi žádnou nemám. Že bych je vysloveně někdy hledala, to asi ne. To spíše sestra jich má dost. Jednou si je rozsedla, jednou jí bylo jedno, že jí srazilo auto, důležitá otázka hned v prvním momentě byla, kde má brýle. Tvrdila, že jí rodiče zabijou, protože byly úplně nové. Nakonec jí je kamarádka později našla pod nějakým autem. Další její zajímavá příhoda byla, že dostala omylem na koupališti facku od cizího člověka a brýle se někde utopily. Tak jí dal asi 5 tisíc, aby si koupila nové. Měla štěstí, že to byl slušný člověk a docela při penězích. Že se to vklidu a hned vyřešilo.

Jednou už jsem fotku posílala kdysi s brýlemi, ale jdu tedy zapátrat po nejnovější fotce už s mými novými brýlemi, které sice mám už tři roky, ale to nevadí. Alespoň můžete samy posoudit, že mi to s brýlemi sluší více, než bez nich. Ta s těmi krátkými vlasy je novejší. Ta druhá je trošičku starší. Alespoň můžete i posoudit, zda mi sluší spíše více dlouhé než krátké. Mně osobně příjde, že ty krátké mě dělají silnější :-)

kote

Užijte si dnešní den

malinke-kote

Milé malinke-kote, brýle vám sluší, ale líbíte se mi víc v delších vlasech

Text nebyl redakčně upraven

Reklama