Děkujeme za příspěvek doplněný fotkou z proměny. Obojí nám poslala k tématu dne čtenářka s nickem Introvertka.

Vážená redakce, začala jsem se líčit na základní škole jako jedna z prvních holek. Spolužačky se divily, že mi to rodiče dovolí. Pokračovalo to i na střední škole. A to upozorňuji, že jsem byla stále zalezlá doma, většinou s knížkou.

Pamatuji si, jak jsem si lakovala nehty. Každý měl jinou barvu, mladého učitele na zeměpis moje nehtíky naprosto fascinovaly. Na střední škole jsem vyměnila brýle za kontaktní čočky a už jsem se přestávala malovat. Před laserovou operací jsem byla krátkozraká, měla jsem osm dioptrií na každém oku, moje oči byly schované za obroučkami.

Bez brýlí mám kukadla jako zrcadla. Na vysoké škole jsem se pomalu, ale jistě, přestávala líčit. Nejprve jsem líčení zredukovala na stíny a řasenku. Zhruba ve druhém ročníku jsem se přestala líčit úplně. Akorát jednou za měsíc chodím na kosmetiku nechat si vytrhat a obarvit obočí.

proměnaLíčím se na oslavy, párty a významnější události. Tuhle jsem šla po výuce anglického jazyka na přednášku sexuologa Radima Uzla. Jsem zvyklá mít na sobě džíny a mikinu, nyní jsem si vzala kalhoty a halenku. A výjimečně jsem se do školy nalíčila. Po skončení výuky jsem se ptala spolužačky, jestli také jde na Radima Uzla. Učitelka podotkla, že si myslela, že se něco bude dít.

Nejvíce mě zmalovali na proměně, kterou jsem vyhrála v čtrnáctideníku Žena a Život. Nafotili mě hezky, to jo, ale když jsem vyšla ven a podívala se do zrcadla, zhrozila jsem se. Posílám fotku z proměny, nejenže mě zmalovali, ale ostříhali mi i mé dlouhé vlasy.

 

Introvertka

Mně nepřipadá, že by ste byla "zmalovaná", ale měli vám nechat delší vlasy na čele. Mimochodem, už vám někdo řekl, že jste podobní Jitce Molavcové?

Co si o tom myslíte, milé ženy-in? Máte pocit, že je to přehnaný make-up? Jak se líčíte vy? Chtěla byste také, aby vás někdo profesionálně nalíčil a vyfotil? Už jste někdy absolvovala proměnu? Byla jste spokojená, nebo spíš zklamaná?

napište nám na redakce@zena-in.cz

Soutěž: Rtěnka

Reklama