Vyhlaste válku puchýřům

Puchýře nejsou nic příjemného ani v běžném životě, natož pak na treku, kdy musíte každý den ujít několik desítek kilometrů v pevných uzavřených botách. Proveďte proto preventivní opatření a místa, kde hrozí odření nejvíce (paty a malíčky), přelepte leukoplastí ještě dříve, než se objeví první otlaky. Pásku nezapomínejte pravidelně měnit.

Upravené nohy = spokojené nohy

Před začátkem cesty si dopřejte alespoň základní pedikúru. Ostříhejte si nehty nakrátko a odstraňte ztvrdlou kůži na patách a ploskách nohou. Na závěr svým nohám dopřejte pořádnou dávku hydratačního krému.

Držte se v suchu

Velkým nepřítelem nohou je vlhkost. Vlhké nohy jsou náchylnější k tvorbě puchýřů i výskytu plísňových infekcí. A když následně schnou, mohou se na nich zase vytvořit nepříjemné a bolavé praskliny. Problémům se vyhnete, když si během každé odpočinkové pauzy zujete boty a sundáte si ponožky, aby mohly nohy větrat. Pokud cestou narazíte na potok, dopřejte svým nohám na chvíli také studenou lázeň. Předtím, než si opět vezmete ponožky, si nezapomeňte nohy pořádně osušit.

Správné ponožky jsou základ

Mokré ponožky jsou noční můra každého outdoorového nadšence. Jejich výběru proto věnujte extra pozornost a dbejte na to, aby byly pohodlné a ze správného materiálu. Bavlna je v běžném životě na nošení velmi příjemná, na túry je pro své vlastnosti naprosto nevhodná. Ponožky ze syntetických vláken sice rychle schnou, velmi brzo ale začnou zapáchat. Nejlepší volbou jsou proto vlněné ponožky, které vám poskytnou dokonalý komfort po všech stránkách. Samozřejmostí je ponožky každý den měnit a ty použité nechat přes noc pořádně vyschnout.

Obujte se do toho

Stejně jako kvalitní péče o nohy je důležitý i výběr vhodné obuvi. Nebojte se zainvestovat a pořiďte si trekové boty, které vám budou dělat radost dlouhé roky a ujdou s vámi tisíce kilometrů.

Trefou do černého je TATRA II Bunion, aktualizovaná verze nejpopulárnější trekové obuvi z dílny Hanwag. Model disponuje lehkou a zároveň robustní podrážkou, která nebrání ve svobodném pohybu, ale zajistí, že budete stát nohama vždy pevně na zemi. Stélka dobře reguluje vlhkost uvnitř boty a efektivně tlumí nárazy i při chůzi na dlouhé vzdálenosti. Verze Bunion je v přední části rozšířená, díky čemuž poskytuje dokonalý komfort uživatelům s vbočenými palci (hallux valgus).

Dostupné v prodejnách Hudy a na e-shopu hudy.cz za 6 890 Kč.

Milovníky trekingu, kteří hledají všestranně využitelné boty, zaujme model ALVERSTONE II. Lehká podrážka s konstrukcí Integral Light nabízí perfektní stabilitu pro treky s těžkým batohem na zádech i při pohybu ve skalnatém terénu. V kombinaci s osvědčeným střihem a kvalitními materiály získáte praktickou obuv, která se stane neodmyslitelným parťákem pro všechna vaše dobrodružství.


Dostupné v prodejnách Hudy a na e-shopu hudy.cz za 6 990 Kč.

Bonusový tip: Ať už vybere jakýkoli model, dodržujte tři základní pravidla:

  1. Vždy po návratu domů boty pečlivě omyjte a očistěte houbou nebo kartáčkem.
  2. Pravidelně boty impregnujte a ošetřujte voskem na kůži, aby jejich povrch nevysychal.
  3. Boty skladujte ve svislé poloze na suchém, dobře větraném místě mimo dosah tepla a přímého slunečního záření.

Zakoupíte na HUDY.CZ

Reklama