Auto a vlak, to jsou dva dopravní prostředky, které používá při své cestě do práce čtenářka Květa. Zvlášť auto si nemůže vynachválit...

Téma dne: Cestování do práce.
V příspěvku čtenářky Květy si přečtete, jaké to je, bydlet na vesnici a dojíždět do práce 6 kilometrů...


Dojíždíte za prací?
Jelikož bydlím na vesnici, musím se každý den dopravovat do práce nějakým tím dopravním prostředkem. Využívám auto, bez kterého to snad dnes ani na vesnici nejde, dost často vlak a občas autobus. Auto využívám z pohodlnosti, vlak finančně nejvýhodnější a autobus z nouze. Ale myslím, že mi vyhovují všechny tři varianty.

Jste spokojená, že dojíždíte, nebo vás to štve?
Dojíždění mi ani tak moc nevadí, dříve ano, když byly děti malé a já neměla řidičák a občas se stalo, že mi spoj ujel a já musela pěšky, protože další jel mnoho hodin později, ale teď už mi to nepřijde. Jelikož to mám jak autem kousek, tak vlakem i autobusem opravdu suprově. Když vystoupím jak z vlaku tak autobusu, jsem během 5 minut na svém pracovišti, což je opravdu úžasné. Takže spokojená jsem. Na vesnici je přeci jen klid a čisto. A zase toho času tím dojížděním tolik neztratím.

Jakou vzdálenost musíte při cestě do práce urazit?

Když jedu do práce autem jedu asi 8-10 minut, záleží jaká je dopravní špička. Je to znát hodně na čase kdy do práce vyjíždím. Mám to cca 6 km. Vlakem jedu 5 minut a je to jak finančně tak časově nejlepší způsob dopravy do práce. A autobus volím v krajní nouzi, ne že je to finančně nákladnější, ale i časově dlouhé. Když dojedu do 25 minut mluvím o štěstí. Než objede všechny zastávky ve městě chvíli to trvá.

Jaké dopravní prostředky při cestování do práce využíváte?
Tak mé bydliště je na vesnici, takže používám všechny možné dopravní prostředky, co jdou. To je moje osobní auto, které používám opravdu dost často, protože využívám cesty domů k nákupům, potom hned vlak. Mám to od domu kousek a jedu pouze 5 minut a po vystoupení z vlaku přejdu ulici a jsem v práci. A na konec autobus. Ten používám, ale hrozně málo. Je to zdlouhavé a vyjde to v dnešní době draho. A občas se svezu se sousedkou, ale to je zřídka.

Vaše čtenářka,
Květa

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 31. ledna 2012: Cestování za prací

  • Dojíždíte za prací?
  • Jste spokojená, že dojíždíte, nebo vás to štve?
  • Jakou vzdálenost musíte při cestě do práce urazit?
  • Platí vám zaměstnavatel výlohy spojené s dojížděním do práce?
  • Jaké dopravní prostředky při cestování do práce využíváte?

Panečku, to je otázek a přitom to téma vypadalo tak jednoduše. No, jsem zvědavý, jak mi na otázky odpovíte. Odpovídejte, prosím, formou příběhů, které budou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu, tedy chcete-li mít větší šanci na uveřejnění a případně i získání dárku: knížky z nakladatelství GRADA - Jak hledat a najít zaměstnání a sladkých tyčinek MILKA ChocoLilaStix (třeba pro obalení nervů při cestování). Dárek obdrží jedna z přispěvatelek k tomuto tématu, jejíž příběh uveřejním. Příspěvky posílejte na e-mailovou adresu redakce (viz níže).

Uzávěrka zasílání příspěvků je 30. 1. 2012 ve 14.30 hodin.

kniha

milka