A odkud vede cesta ze staré dobré Anglie dál, to už se dozvíte v příspěvku od čtenářky s nickem Beruš77. Viděla toho opravdu hodně, beruška naše :)

Dobrý den všem tady.

Ó jaké úžasné téma jste dnes zvolili!
Téma, které je pro mě momentálně více sen než realita. Vybrat si jen jedno, či dvě místa na téhle planetě, která stojí za to vidět si prostě zvolit nemohu.. Začnu tam, kde mě to táhlo a táhne dodnes. A když mám finance a rozhoduji se pro dovolenou, vždy to vyhraje ONA.
Místo, kde jsem byla několikrát a stále jsem se tím místem nenabažila. Řeč je o staré dobré Anglii.

S příchodem anglického jazyka na základní škole se ve mně probudila touha poznat tuto zem mnohem hlouběji, než nám poskytovala jakákoliv učebnice angličtiny a že jich bylo hodně. Samotný jazyk mi šel tak lehce a plynule a to už mi bylo skoro 13 let, kdy jsem poprvé otevřela učebnici. Anglický slovník se mi stal biblí a Anglie zemí zaslíbenou. Poprvé jsem se do mé vysněné země pana Shakespeara a slečny Austenové podívala v 17 letech. Byla jsem tam na výukovém pobytu a viděla města jako Londýn, York, Leeds, Oxford, Harrogate, Windsor, Stratford nad Avonem. Jelikož jsme na to měli jen týden, tak jsme tato místa prosvištěli rychlostí světla a já z nich byla celá paf, ale také velmi zmatená. Slíbila jsem si, že do Anglie se ještě vrátím, ale ne jen na týden.

O čtyři roky později se tak skutečně stalo a já jako tehdejší řadová česká au-pair dostala šanci prožít svůj sen na plno. Rok a půl radostí a starostí a spoustu nových krásných míst v Anglii jako Cambridge, Stonehange, Chester, Yarmouth, Brighton, Southampton, Chester atd. na mě čekala. Můj další cestovatelský sen bylo dostat se za velkou louži. Psal se rok 2000 a já si říkala, že je potřeba vykonat další životní pouť.

Z našetřených peněz z Anglie jsem odletěla do New Yorku a pár hodin od Big Apple pracovala jako pomocná instruktorka v letním dětském kempu. Když se nad tím tak zamyslím, je dobré vzpomínat na to, co jste si naplánovali a poté to uskutečnili, ale možná ještě lepší je to, co jste si vůbec neplánovali a vám se to prostě stalo. Můj sen bylo přeletět velkou louži, trošku se porozhlédnout po New Yorku a zase letět domů. Nic tak složitého. Ale osud mi přivedl do cesty dvě skvělé dívky ze Slovenska a díky jim jsem viděla daleko více. Dostala jsem se až do Kalifornie a tam viděla místa jako Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Santa Barbaru, Mrtvé údolí a hlavně Yossemitský národní park, kde jsem strávila tři nádherné dny a viděla poprvé vodopády, volně žijící medvědy a tu neskutečně nádhernou přírodu. Absolutně mě uchvátily stromy sekvoje obrovské. Také jeden z největších zážitků svého života považuji to, že z nedostatku financí jsme museli zvolit přesun z New Yorku do Los Angeles a zpět pomocí autobusové dopravy Greyhound. Přejela jsem celé státy, příroda se mi za okny měnila jako roční období. Bylo to něco úchvatného. Mé tělo trpělo 72 hodin ve dvou polohách, ale oči se nemohly vynadívat. Nezapomenu na tu červenou půdu v Novém Mexiku, nebo na skály v Coloradu a krajinu v Utahu.

Bylo to nádherné období. Období toulek a poznávání. Ačkoliv teď již ty možnosti nemám, má cestovatelská horečka neumřela, jen tak podřimuje. A protože peněz již také není nazbyt a já jsem o trochu usedlejší, možná moudřejší, táhne mě to k nám domů. Protože tady je takových míst, které stojí za to vidět na tisíce. A já už se těším, až se oteplí a s rodinou budu vyrážet po české krajině a pátrat po její minulosti.

Mějte se krásně a cestujte bezpečně.

Berus77 

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

___________________

Škoda, že jste nepřiložila i nějakou fotografii, protože jste opravdu navštívila spoustu míst, o kterých řada z nás jen sní.
Každopádně moc děkuji, že jste napsala a jsem ráda, že Vás dnešní téma tak nadchlo a vy mohla jeho prostřednictvím i krásně zavzpomínat.
Mějte se krásně a až začnete znovu cestovat, tak taky bezpečně :)
Saša

Téma dnešního dne: Místo, kam bych se chtěla podívat

  • Pište prosím nanejvýš jedno, dvě místa – opravdu ty nej…
  • A proč právě tam, co vás na tom místě fascinuje?
  • A pokud jste na nějakém svém vysněném místě už byly, pošlete i fotografii (jednu, dvě)

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme dárkem - také vonícím dálkami. :)

dd

Reklama