Cílem již 24. ročníku grantového programu Bertík pomáhá je zlepšit životní příležitosti dětí a mladistvých, kterým osud nedopřál snadný start do života. Příspěvkové i neziskové organizace mohou hlásit svoje projekty až do poloviny prázdnin. Žádosti pak posoudí správní rada Nadačního fondu Albert a vybere stovku projektů, které postoupí do veřejného hlasování. To tradičně proběhne na podzim v hypermarketech a vybraných supermarketech Albert.

6481d8f2b39f5blobid0.png

Zákazníci budou v obchodech rozhodovat o projektech ze svého okolí pomocí žetonů Bertíků, které získají za nákup. Současně poběží i online hlasování na webu fondu.

6481d8f8665a7obrazek.png

Stoupá zájem o podporu mentálního zdraví dětí

6481d8c18c07fobrazek.pngLoni organizace opět nejčastěji žádaly o podporu zájmových a volnočasových aktivit, jako jsou tábory, kroužky či výlety. Obtížně se jim na ně totiž shánějí finance. Další část směřovala na vzdělávání a zvyšování sociálních a jiných kompetencí, například autoškoly či profesní kurzy. Opět také stoupl počet žádostí o podporu na psychoterapeutickou péči.

„Získávání schopností a zkušeností, které jsou pro dospělý život velmi důležité, je pro děti a mladé ze sociálně znevýhodněného prostředí daleko komplikovanější. Naším projektem se jim proto snažíme start do dospělého života ulehčit, například i tím, že díky Bertíkovi získají místo ve startovacím bytě,“ vysvětluje Alena Paldusová, manažerka Nadačního fondu Albert.

Podrobnosti a přihláška do projektu Bertík pomáhá jsou k dispozici na webových stránkách Nadačního fondu Albert.'

www.albert.cz
6481d8cae7a83obrazek.png

Reklama