Milá redakce,

 

dala jste nám dnes volnost. Něco, co je moc příjemné ve chvíli, kdy se cítíte svázaná, něco, co vás trápí, když jí máte mnoho. Možná proto je pro spoustu z nás těžké napsat několik řádek, která by se dala chápat jako poselství pro dnešní den.

 

Když bilancuji těch pouhých „pár“ hodin dnešního dne, určitě bych si mohla stěžovat na několika A4kách. To ale není poselství, to je realita, kterou většina z nás prožívá i bez čtení příběhů ostatních.

 

Chtěla bych se tedy svěřit s tím, co mi dává naději, vyvolává úsměv, někdy i otázky.

 

Jsou to děti. Sice jsem je neporodila, ale i tak cítím, že je mezi námi jakási pupeční šňůra. Děti jsou celkem tři: Staník (10), Kačenka (6) a Pavlík (3). Jsou to děti mých dvou bratří, Pavlíkovi jsem navíc ještě kmotrou.

 

Viděla jsem je brečet, viděla jsem je smát. Viděla jsem je zdravé i nemocné. A přeci, stále jsem nezažila všechno, co s nimi prožívají jejich rodiče. Nicméně oproti rodičům mám jednu výhodu – dívám se na onen dětský svět mladšíma očima a možná jsem i díky tomu dětem o trochu blíže. Uvědomila jsem si to už několikrát a stále se objevují další důkazy.

 

Všechny tyto okolnosti mě motivují k tomu, že si snad jednou s pomocí Boží zažiju porodní bolesti a narodí se mi zdravé miminko. Nejdříve však budu muset najít muže, se kterým budeme chtít založit rodinu.

 

Z toho všeho je jasné, že se musím chlubit  „cizím peřím“ – a to Pavlíkem. Posílám fotečku a k ní skromný komentář. Bratr je rybář a na rybníku ulovil kapříka. Malý Pavlík má od tatínka spoustu vědomostí, co se týče ryb a myslím, že jej to i baví. Když brácha přivezl kapříka za mnou, švagrovou a Pavlíkem na zahradu, Pavlík zrovna objevil žížalu.
A co jej napadlo? Přeci, nakrmit kapříka, ne? J (pozn.: Kapr z obrázku byl chycen na jinou věc než je žížala, ale to nevadí).
 Milá ženo-in, napsala jste to moc krásně.
nazvala jste dnešní "téma" poselstvím.
Ano, je těžké napsat něco za sebe, bez impulzu z venčí, ale vy jste to dokázala a mnohá čtenářka vám jistě rozumí.
Držím vám palce, ať se vám v životě splní váš sen.
P.S.A omlouvám se za časovou prodlevu s fotkou...

Reklama