beree.jpg

Foto: Karel Cudlín

Irena Obermannová, která svůj pohled na film přibližuje slovy: „Je to příběh naší společné rodinné kamarádky, které se stalo něco podobného. Potkala kluka, který jí začal navštěvovat proto, že chtěli dát dohromady své psy,“ říká a dodává: „Řekni to psem je film o nás všech, nejde o film o pejskařích nebo pro pejskaře. Já sama psa nemám.“

Hlavní hrdinkou této romantické komedie je Dita, třicetiletá slečna, která místo vytouženého miminka dostane od svého přítele Filipa mladou border kólii, přestože nikdy žádného psa nechtěla. Navíc Ditě pejskařská komunita připadá směšná a nesnáší psí exkrementy. Celý příběh začíná tím, že do jednoho šlápne. Opravdu to znamená štěstí? Uvidíte.

V hlavní roli Dity se představí Berenika Kohoutová, role Filipa se ujal Igor Orozovič, její kamarádku Gábinu hraje Hana Vágnerová a jejího souseda a vášnivého pejskaře Petra ztvární Štěpán Benoni.

wee.jpg

Foto: Karel Cudlín

Původně Irena Obermannová do hlavní role pejsků napsala retrívry, nakonec se jí ale zalíbily border kolie, protože jsou velmi učenlivé. „Pak jsem si říkala, že jsou retrívři už v mnoha filmech, a že borderky budou lepší. Naprosto mě nadchly“ vysvětluje. V rolích dvou hlavních psích postav se během natáčení nestřídá více pejsků, jak bývá u některých filmů zvykem, ale po celé natáčení jde o dva stejné psy. „Pes, který hraje s Berenikou, se s ní naučil skvěle komunikovat. Nejdříve byl samozřejmě lákán na různé pamlsky a měli spolu několik schůzek,“ vysvětluje Irena Obermannová, která je zároveň maminkou Bereniky Kohoutové.

„Původně jsem roli pro Bereniku ani nepsala,“ vysvětluje autorka. „Pan producent ale řekl, že ji bude hrát Berenika, a tak se stalo,“ dodává. Původně byla postava spíše prý podobná Ireně Obermannové, takže ji pak musela trochu upravit. „Původně byla víc nejistá. Teď je to spíše ranařka,“ říká. Berenika scénář prý četla mezi prvními a moc se jí líbil, takže byla z role Dity nadšená.

rrrr.jpg

Foto: Karel Cudlín

Hlavním partnerem romantické komedie Řekni to psem se stala značka Fitmin, která se zaměřuje na výrobu těch nejkvalitnějších krmiv a pochoutek pro psy a kočky a koně. „Projekt jsme se rozhodli podpořit, protože nás zaujal scénář a celkově příběh, který popisuje vztahy mezi lidmi a vztahy mezi člověkem a zvířetem. Když se podíváte na naše materiály, na všech jsou vyobrazeni vždy člověk a zvíře.  S paní Obermannovou jsme si navíc padli do oka celou tou myšlenkou. Ten film má být pohlazením,“ vysvětluje Petr Křivohlávek, místopředseda představenstva a generální ředitel společnosti Dibaq, která vyrábí krmiva značky Fitmin. Sám zvířata miluje a má doma dva psy.
 
Značka Fitmin má velmi silný vztah k border koliím, který je zpečetěn v jejich Chovatelské stanici již 19 let. „V naší Fitmin Chovatelské stanici nechováme jen tak obyčejné psy, ale opravdové společníky, parťáky a šampiony, kteří jsou úspěšní hned v několika sportovních disciplínách nebo třeba v canisterapii,“ říká Petr Křivohlávek. A právě border kolie z jejich chovatelské stanice jsou přítomny na place.

60dee391e7779bere.jpgFoto: Karel Cudlín

Zdroje: Rozhovory s Irenou Obermannovou a Petrem Křivohlávkem, Tiskové materiály Fimin

Reklama