Čtenářka Elis19 má v práci šéfa, který je cholerik v negativním smyslu slova jako vyšitý. Přečtěte si, jak to u nich v práci vypadá. Díky Elis19 za příspěvek. Já bych z takové práce odešel, nevydržel bych to.

Jsme lidé různých povah, kdyby byli všichni stejní, jsou z nás roboti. U mužů mám nejraději optimisty, i flegmatika skousnu ale cholerik to už je jiná. Především musím říci, že to jsou alepoň pro mě nemocní lidé, kteří se snad ne ani vlastní vinou nedovedou ovládat a ve velké míře přinášejí  nejen sami sobě ale i ostatním především stres.

Máme v práci šéfa (já pod něj naštěstí nepatřím), který je prototypem cholerika jak vyšitého. Už hned od rána poznáte, jak bude den probíhat, na první pohled je vidět, zda bude den vysloveně špatný, nebo alespoň částečně snesitelný.

Nejenže se na své kolegy a podřízené utrhává, nenechá je ani domluvit, do telefonu je někdy vysloveně sprostý,ale a to mi vadí nejvíce huláká po celé chodbě a já abych tomu unikla zavírám dveře.

Mí spolupracovníci to tak jednoduché nemají, nemohou uniknout a když se ozvou je to ještě horší. Vysloveně si zasedl na mého kamaráda a ten to chudák odnáší nejvíce a vždycky má velkou radost, když je šéf na služební cestě, případně na dovolené.

Zažila jsem toho dotyčného i na společenské zábavě a ke své manželce se chová úplně stejně hnusně, to já bych z takového vztahu dávno vycouvala. Podotýkám, že navštěvuje psychiatra a bere léky, ale zdá se, že na něj moc nepůsobí.

Je mi líto všech okolo takto nemocného člověka a v neposlední řadě i toho dotyčného.
Hezký den  Elis19


Co vás napadne, když se řekne cholerik?

  • Znáte nějakého?
  • Kdy je choleričnost  milá a kdy nemilá?
  • Máte z choleriků srandu, nebo strach?
  • Kdo je podle vás největší cholerik?
  • A je správný chlap cholerik, nebo flegmatik?
  • A vůbec, co vás napadne, když se řekne cholerik?

Vaše úvahy, postřehy, vzpomínky, historky, povídky, fotky i videa zasílejte na známý redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

A jestli to neuděláte tak uvidíte, tedy respektive neuvidíte odměnu za váš příspěvek! Neb jednu z těch, co zítra přispějí, odměním! Čím? To uvidíte!

Reklama