hor1.jpg
Foto: Shutterstock

Možná také znáte písničku Jana Wericha „Ten dělá to a ten zas tohle“ z populárního filmu Císařův pekař a pekařův císař. Zpívá se v ní o tom, že každý člověk dělá něco specifického, je na něco šikovný. A právě ta šikovnost je do určité míry dána i tím, v jakém znamení zvěrokruhu se narodil. Nač máte talent právě vy, co vám půjde, a kterým směrem se raději nevydávat?

BERAN (21. 3. - 20. 4.)

Ohnivý a energický Beran patří obvykle k jedincům, kterých je všude plno. Ve většině případů jde o fyzicky velmi zdatné a soutěživé osobnosti, toužící vyniknout za každou cenu. Beran se jen málokdy vzdá a pro dosažení cíle udělá maximum.

6079731d4fb011.jpgKudy ano
Potenciál vyniknout mají jednoznačně ve sportech, kde je potřeba výbušnost a momentální síla. Sedět jim bude sprint, nikoli vytrvalostní běh, podobně jako sportovní odvětví, kde zazáří jedinec, nikoli tým. Mohou být i úspěšnými trenéry. Dařit se jim bude také v oborech, kde je potřeba rychlé samostatné rozhodování, často pod tlakem. Vynikají mimořádnou duševní silou, jsou rozenými vůdci. Potřebují volnost v práci a postupech, volí nekonvenční řešení a nejlepšími šéfy jsou sami sobě.

60797332058762.jpgKudy ne
Nešťastní naopak budou tam, kde není možnost samostatně uvažovat, rozhodovat se a vyniknout. Neradi se podřizují a mívají problém s uznáním autorit. Jako řadoví zaměstnanci bez možnosti profesního růstu budou frustrovaní a vznětliví.

BÝK (21. 4. - 21. 5.)

Konzervativní a houževnatý Býk vyniká mimořádnou vytrvalostí. Upřednostňuje pohodlný život a sází na jistoty. Razí prověřené značky a postupy, vyzkoušené a osvědčené věci. Je přesvědčený, že to nejlepší už bylo vymyšleno.

607973dbcd790obrazek.pngKudy ano
Díky své preciznosti a metodičnosti mohou Býci vyniknout v oborech, kde je důležitá přesnost a naprostá spolehlivost. Zadaný úkol vždy dokončí a sotva kdy se stane, že by odešli od rozdělané práce. Pozornost udrží dlouho - koncentrace patří k jejich silným stránkám. Kromě toho bývají obdaření vysokým citem v rukách i hudebním nadáním. Mohou se stát skvělými hudebníky, šikovnými maséry, podobně jako vyhledávanými účetními.

607974d5c44d2obrazek.pngKudy ne
Býkům naopak nesednou obory, kde je potřeba volit alternativní řešení. Nepotrpí si na módní výstřelky a nejistota jim nedělá dobře. Na práci potřebují klid a čas, rychlé rozhodování pod tlakem není tím, v čem Býci vyniknou.

BLÍŽENCI (22. 5. - 21. 6.)

Blíženci jsou neustále v pohybu, ten mentální nevyjímaje. Jsou inteligentní s neustálou potřebou uspokojit svého zvídavého ducha. Věcem chtějí přijít na kloub a pochopit je, až následně se o ně mohou přestat zajímat. Blíženci mají široký záběr, mnoho nejrůznějších talentů a pozornost rozprostřenou mnoha směry.

607973ed8d84aobrazek.pngKudy ano
Komunikace patří k jejich silným stránkám. Dokážou přesvědčit kohokoli o čemkoli a vyjednat nemožné. Jsou rozenými diplomaty, úspěšnými organizátory, vynikají mimořádnou kreativitou a dokážou najít řešení i ve zdánlivě neřešitelných situacích. Dařit se jim bude také v obchodování a díky nekonvenčnímu uvažování a širokému záběru mohou být i úspěšnými vyšetřovateli či spisovateli.

607974ce65a8fobrazek.pngKudy ne
Blížencům naopak nebude vyhovovat žádný z oborů, který je určován limity a jasnými metodami bez možnosti najít nekonvenční způsob řešení. Pohodlí a jistota kancelářské židle není nic, co by Blížence učinilo šťastnými.

RAK (22. 6. - 22. 7.)

Raci patří k jemným bytostem, kterým často vládnou emoce. Mívají bohatý vnitřní život, jsou zranitelní a často až příliš citliví. Před ostatními se ale chrání pomyslnou ulitou, proto je často nelze správně odhadnout. Vynikají vysokou mírou intuice a umí zachytit i ty nejnepatrnější emoce druhého člověka, které ostatním unikají.

607973f34f2fbobrazek.pngKudy ano
Raci jsou obvykle milující a láskyplné bytosti, pro které je rodina vším. Mezi jejich výrazné talenty patří stmelování kolektivu a usmíření nesvářených stran, ať už doma nebo v práci. Jsou empatičtí a taktní, nepostradatelní v týmu. Prosadit se mohou v umění, pro úspěch však potřebují prostor a čas. Skvělí budou i v oborech, kde je nutná trpělivost a péče. Milovat je budou děti v mateřských školkách, stejně jako staří lidé v domovech s pečovatelskou službou.

607974c947215obrazek.pngKudy ne
Jakákoli činnost, kde se pracuje pod tlakem, nebude pro Raky šťastnou volbou. Akčnost, adrenalin, risk nepatří k záležitostem, které by je motivovaly. Naopak. Ve chvílích, kdy zrozence v tomto znamení ovládne stres, nejsou schopni ani svých jinak podprůměrných výkonů. Neradi přebírají zodpovědnost – proto ani pozice vedoucích pracovníků jim štěstí nepřinese.

LEV (23. 7. - 22. 8.)

Lvi potřebují publikum a uznání. Umí být neskutečně velkorysí a šlechetní, mají velké srdce a přátelskou povahu. Rádi si hrají a rádi jsou vidět. Když vejdou do místnosti, okolí si jich musí všimnout a projevit uznání. Občas mají co dělat s pýchou a samolibostí, moudří jedinci ovšem i s těmito vlastnostmi dokážou pracovat.

607973fabe8faobrazek.pngKudy ano
Lvi jsou rádi vidět. Milují výzvy a náročné úkoly, před kterými ostatní couvají. Skvěle komunikují a často bývají obdařeni vysokým charismatem. Mohou se stát úspěšnými moderátory, skvělými herci nebo uznávanými režiséry. Jsou kreativní, nápadití, akční. Dařit se jim bude i na vysokých firemních postech v nadnárodních firmách.

607974ea052dbobrazek.pngKudy ne
Lvi nevydrží nikde, kde nebudou mít možnost samostatně se rozhodnout a najít z jejich pohledu lepší řešení. Pozice řadového zaměstnance, člověka, který se ztratí v davu, je pro ně v mnoha směrech utrpením. Jejich kreativita potřebuje prostor, stejně jako zářivá sluneční osobnost.

PANNA (23. 8. - 22. 9.)

Vysoce analytické Panny se smyslem pro nejmenší detail patří k těm, kteří potřebují mít v životě pořádek. Jasný plán, logický postup, metodičnost a raději žádný prostor pro náhody. Na jedné straně jim tyto schopnosti dodávají jistotu a pevnou půdu pod nohama, kterou potřebují, na straně druhé je ochuzují o moment (často milého) překvapení.

60797400bc3b0obrazek.pngKudy ano
Panny jsou precizní a důkladné, schopné vypracovat dokonalý itinerář, bezchybný pracovní postup včetně sebemenších detailů. Vynikají mimořádnou organizační schopností a dovedou konstruktivně kritizovat druhé. Umí strhnout okolí na svou stranu, protože za nimi stojí jasné výsledky. Vynikající budou všude tam, kde je třeba hospodařit a zvažovat investice, hledět na detaily, kombinovat, plánovat a vidět za roh. Sedět jim bude i bytový design či umělecko-praktická odvětví.

607974ef10267obrazek.pngKudy ne
Panny špatně snášejí nestálost a chaos. Riskování je pro ně španělská vesnice, protože sázejí na jistotu, funkčnost a časem prověřené metody. Nešťastné budou všude tam, kde nejsou daná jasná pravidla a nabízí se prostor metodám typu pokus-omyl.

Mohl by vás zaujmout také článek Lvům půjde golf a tenis, Kozorohy chytne vytrvalostní běh: Sport podle znamení zvěrokruhu. Co bude bavit vás?

VÁHY (23. 9. - 23. 10.)

Zrozenci ve znamení Vah bývají oblíbení ve společnosti pro svůj inteligentní humor, nekonfliktnost a umění řešit problémy diplomatickou cestou. Jsou milí a dokážou se na situace podívat z více úhlů. V životě potřebují rovnováhu a partnera, který jim zrcadlí a pomůže lépe pochopit sebe sama.

60797406a8405obrazek.pngKudy ano
Váhy bývají nepostradatelnými členy týmu, ať už je řeč o práci nebo zábavě. Mají ohromný potenciál stát se nepostradatelnými asistentkami, které jsou schopny zařídit „nemožné“. Jako vzdušné znamení vynikají lehkostí komunikace a nakažlivým nadhledem. Obvykle mají vytříbený vkus a často umělecké nadání, úspěch je tedy může potkat i v kreativních oborech jako práce s přírodními materiály, v sochařství či keramice.

607974f45c7d4obrazek.pngKudy ne
Váhy nerady přebírají zodpovědnost, protože často mívají problém s rozhodováním. Nebudou jim sedět manažerské pozice, a přestože rády komunikují, příliš vidět být nechtějí. Raději se drží stranou a své záležitosti řeší v klidu a relativním soukromí.

ŠTÍR (24. 10. - 22. 11.)

Zrozenci ve Štíru patří k tajeným a těžko odhadnutelným jedincům. Pohání je vášeň a touha dělat vše naplno. Nesnáší polovičatost a pokud se pro něco rozhodnou, dotáhnou celou záležitost do konce. Vyčkávají na správnou příležitost a v tomto ohledu bývají až obdivuhodně trpěliví.

6079740b6781cobrazek.pngKudy ano
Štíři vynikají schopností „nabourat“ se druhému člověku do hlavy, proniknout k jejich podstatě. Skvěle se jim proto bude dařit v oborech, kde je třeba uplatnit psychologické znalosti. Mohou pracovat jako úspěšní psychoterapeuti, skvělí obchodníci nebo nadaní vyšetřovatelé. Oplývají vysokým charismatem a nemají problém přilákat na svou stranu ty správné lidi.

607974fb29b61obrazek.pngKudy ne
Štíři potřebují svobodně dýchat. Čas je pro ně relativní pojem, proto nebudou spokojení v oborech, které si potrpí na striktní pracovní dobu a jasný řád. Konvence, metodičnost, plánování rádi vymění za kreativitu, volnost a prostor.

STŘELEC (23. 11. - 21. 12.)

Střelci jsou rození dobrodruzi, životní hráči a bezstarostní optimisté. Cestování je jejich vášní a hazard životní potřebou. Snad i proto jim častokrát věci vycházejí tak, jak si představují a štěstí je jim nablízku. Fyzicky bývají velmi zdatní a vytrvalost patří k jejich silným stránkám.

6079741265ac0obrazek.pngKudy ano
Tím, že Střelci a dobrodružství k sobě neodmyslitelně patří, bude se jim dařit právě v oborech, které tuto vášeň podporují. Zrozenci v tomto znamení budou skvělými průvodci, mimořádně schopnými agenty cestovních kanceláří, případně úspěšnými podnikateli v cestovním ruchu. Ani práce v kasinu nebo sázkové kanceláři jim nebude cizí, uplatnit se však mohou i jako nadčasoví filozofové.

607975004fe66obrazek.pngKudy ne
Nešťastní budou kdekoli, kde jim bude chybět čerstvý vzduch a možnost svobodného pohybu. Střelci jsou svobodomyslní lidé, kteří se nenechávají svázat konvencemi a pevnými pravidly. Stereotyp je vysiluje a nesmyslné úkoly pobuřují.

KOZOROH (22. 12. - 20. 1.)

Naoko uzavření Kozorohové bývají uvnitř laskaví a citliví. Své vnitřní nastavení ovšem nedávají příliš najevo, protože se obávají odmítnutí a zklamání. Jsou pracovití a spolehliví. Zázemí a pocit jistoty jsou pro ně stěžejní, teprve pak mohou plně rozvinout svůj vysoký potenciál.

607974167fcf8obrazek.pngKudy ano
Kozorohové patří k silným individualistům, proto jim vyhovuje samostatná činnost, svérázný způsob práce a vlastní cesta. Často vynikají uměleckým nadáním a talentem podívat se na problém z více úhlů, případně z perspektivy, která druhým uniká. To následně vysvětluje jejich úspěch tam, kde ostatní končí. Dokážou dosáhnout dohody i v případě, že se dveře zdají zavřené a prosadí se obvykle všude tam, kde je potřeba notná dávka trpělivosti. Skvěle se uplatní také v uměleckých oborech.

60797505e110aobrazek.pngKudy ne
Kozoroh se nenechá svázat konvencemi a určenými postupy. Nebude mu vyhovovat činnost, která nenabízí možnost volby, samostatné rozhodování a myšlenkovou volnost. Nejsou dobrými členy týmu, potřebují vyniknout a nespoléhat se na práci druhých. Uznávají autority jen v případě, že je za ně skutečně považují.

VODNÁŘ (21. 1. - 20. 2.)

Vodnáři patří k lidem s vysokým nadhledem a schopností zůstat nestrannými pozorovateli. Díky vzduchu, živlu, který jim vládne, si dokážou zachovat svou lehkost a individualitu. Vynikají vyzionářským nadáním a schopností vidět za roh. Uvažují nadčasově a v širších souvislostech než většina ostatních.

60797420b02fcobrazek.pngKudy ano
Vodnáři mívají vysoké ambice a značnou vytrvalost. Jsou společenští s darem naslouchat, mívají psychologické nadání a dar inspirovat druhé. Jsou skvělými týmovými hráči, spolupráce s ostatními a společné hledání problémů je pro ně výzvou i zábavou. Umí skvěle vyjednávat. Dobře se uplatní v humanitárních činnostech, jsou kreativní, nadčasoví s vysokým organizačním talentem.

6079750b1f3c6obrazek.pngKudy ne
Vodnářům nebude vyhovovat práce v nadnárodních korporátech, firmách s jasně danými pravidly a postupy. Jsou sice týmovými hráči, ale potřebují svobodu v rozhodování i řízení, pakliže se stanou vůdčími osobnostmi. Patří mezi velké idealisty a humanisty, proto jim nebudou přinášet radost obory, které tyto ideály popírají.

RYBY (21. 2. - 20. 3.)

Ryby, jako poslední z vodních znamení, mají podobně jako Štíři talent nahlédnout pod povrch věcí. Dojít k jádru problému, pochopit a přijmout. Jde o citlivé jedince, kteří neustále vstřebávají okolní energie. Jsou náchylní ke střídání nálad a mívají tendenci uzavírat se do sebe. Vynikají bujnou fantazií a do světa představ se rádi a často i vydávají.

607974280a527obrazek.pngKudy ano
Ryby jsou rozenými psychology. To jim otevírá možnost stát se úspěšnými terapeuty, skvělými herci, mimořádnými fotografy i citlivými léčiteli. Mají mnoho talentů, jsou nesmírně tvůrčí. Dokážou vymyslet a naplánovat neotřelé projekty, umí skvěle organizovat, nicméně schopnost dotahovat věci do konce v jejich případě poněkud pokulhává.

6079751053ac6obrazek.pngKudy ne
Ryby potřebují možnost volně proplouvat i mimo vyznačené území. Nešťastné budou v oborech čistě praktických, technických a bez náznaku fantazie a kreativity. Jsou hravé a zasněné, proto i činnost, ve které budou šťastné, musí nést alespoň náznaky takových možností.
 
 

Reklama