je.jpg
Foto: Shutterstock

BERAN (21. 3. - 20. 4.)

Asi vás moc nepřekvapí, že Berani patří mezi vůbec největší žárlivce. Často jimi cloumají emoce, jsou výbušní a přesvědčení o své pravdě. Někdy stačí maličkost, domněnka založená na zdánlivě podezřelém pohledu, tajemný úsměv na druhého, cokoli, na čem mohou v této souvislosti stavět. To jsou pak schopni ztropit scénu, a je úplně jedno kde. Žárlivé výstupy sice nebývají u tohoto znamení úplně na denním pořádku, ale dojde-li na ně, stojí za to. Ve vztahu s Beranem je proto zásadní upřímnost. A ať je to cokoli, s Berany se vyplatí hovořit na rovinu, abyste jim k žárlení nezavdávali žádný důvod.

BÝK (21. 4. - 21. 5.)

Býci patří k zemským znamením. Ta potřebují v životě jistotu, což platí na mnoha rovinách včetně partnerského vztahu. Býk vám – začne-li žárlit – obvykle žádnou velkou scénu neztropí, to není jeho styl. Spíš se uzavře, stáhne do sebe a nebude s ním řeč. Začne se chovat odtažitě, vždyť důvěra je pro něho základ, na kterém staví. Spíš než výbuch emocí čekejte nenápadné změny v chování. Namísto zamilovaných zpráv vám bude posílat strohé dotazy typu kde jsi a kdy se vrátíš a jeho zamlklost bude čím dál nápadnější. Býci obecně mívají potřebu vlastnit a začnou se k vám chovat v podobném duchu.

BLÍŽENCI (22. 5. - 21. 6.)

Vzdušní Blíženci patří k nejkomunikativnějším znamením celého zvěrokruhu. V rámci toho jsou vlastně docela zvyklí si tu a tam zaflirtovat, obvykle však ve vší počestnosti. Nemívají proto problém, když i jejich partner živě komunikuje s druhými a nedělají si hlavu z toho, že se na večírku, kam společně přišli, následně sotva potkají. Na druhé straně mají ale jasno v tom, co už je přes čáru. Dokážou se ovládat a pokud svého partnera milují, tuto hranici nepřekročí. Totéž očekávají od svého protějšku. Cítí-li se v tomto smyslu v ohrožení a budou přesvědčení, že jim zahýbáte, pravděpodobně vám oplatí stejnou měrou. Blíženci jen těžko sami přiznají, že žárlí.

RAK (22. 6. - 22. 7.)

Romanticky a silně emočně založení Raci považují partnerský vztah za alfu a omegu svého života. Jsou plní lásky, která je pro ně nejvyšší hodnotou, a pro partnerovu spokojenost občas zapomínají, že by především měli žít svůj vlastní život. Totéž však očekávají od svého protějšku: absolutní oddanost a vědomí, že jsou pro něho vším. Snad i díky často nižšímu sebevědomí jsou pod povrchem velice žárliví. Necítí-li potřebnou odezvu ze strany milovaného partnera, začnou se trápit, upadají do splínů a když pohár přeteče, nasadí výčitky. Nikdy však na veřejnosti, hezky si počkají na soukromí domova a pak si to partner hezky vyslechne. Vyčítají první poslední a neví, kdy přestat.

LEV (23. 7. - 22. 8.)

Majestátní Lvi jsou sice vzhledem ke svému živlu žárliví docela hodně, jen sotva to ale dají najevo. Tropit scény, křičet na vás nebo podrobovat nepříjemnému výslechu je pod jejich úroveň. Na to jsou příliš hrdí s dokonalou schopností ovládat se. Ač uvnitř sžíraní nepříjemnými emocemi, budou se k vám v případě pocitu ohrožení chovat o to příjemněji, aby vaše případné postranní úmysly zahnali. Lvi mají zkrátka úroveň a takt, i když někdy na základě čistě účelového jednání. Jejich klid ovšem vezme za své ve chvíli, kdy zjistí, že se jejich podezření zakládá na pravdě. To pak pálí mosty a zavírají dveře, před kterými zůstanou vaše sbalené kufry.

PANNA (23. 8. - 22. 9.)

Zemitá Panna nepatří k těm, kterými nějak zvlášť cloumají emoce – žárlivost nevyjímaje. Jsou pragmatické a ledasco si dokážou rozumově zdůvodnit. Žárlivost je jim tedy poměrně cizí. Tím spíš, že ve vztahu partnerovi důvěřují, nejsou podezřívavé a zbytečně si nevytvářejí domněnky. K tomu, aby si vytvořily nějaký závěr, potřebují fakta a důkazy. Zavdáte-li jim ale příčinu, začnou se žárlivostí zabývat. Jen uvnitř a v utajení, navenek to nebude příliš znát. Snad jen tím, že budou tišší a začnou se vám vzdalovat. Nebudou mít potřebu to s vámi řešit napřímo, což je na jedné straně škoda, protože se uvnitř začnou trápit. Nakonec se vám mohou vzdálit natolik, že je jednoho dne už doma nenajdete.

VÁHY (23. 9. - 23. 10.)

Váhy jsou, jde-li o žárlivost, zvláštním způsobem rafinované. Tuto emoci znají poměrně dobře, ale dávkují vám ji především v souvislosti s tím, jak moc jste pro ně důležití. Jinými slovy – míra žárlivosti u tohoto znamení odpovídá míře zamilovanosti. Neberou-li váš vztah příliš vážně, dostanete od nich relativní svobodu. A naopak. Bude-li jim na vztahu záležet a jejich láska bude upřímná, připravte se, že se tu a tam jejich žárlivost projeví. Budou vyžadovat víc pozornosti než obvykle a vyrazíte-li společně třeba na večírek, buďte si jistí, že se od vás za celý večer neodlepí. A pozor, nebudete-li se chovat podle jejich představ, začnou naoko koketovat s někým jiným, a to s jasným záměrem: abyste si toho všimli.

ŠTÍR (24. 10. - 22. 11.)

Štíři, lidé tajemní a plní rozporuplných emocí, nepatří k těm, pro které by byla žárlivost jen prázdným pojmem. Naopak. Štíři se díky žárlivosti dokážou dostat do stavu nepříčetnosti, kdy lítá vše, co mají po ruce, a padají slova, kterých později litují. Jsou značně podezřívaví a zavdáte-li jim příčinu, na žárlivou scénu jen tak nezapomenete. Mimo to vás začnou kontrolovat a hlídat až nesmyslným způsobem. V ten okamžik se z nich stávají paranoidní jedinci, kteří vidí hrozící nevěru snad v každém vašem pohybu. Těžko jim jejich podezření budete vyvracet, jen činy jsou pro ně důkazem. Sami se potřebují přesvědčit, že jim nelžete, což z vaší strany bude vyžadovat notnou dávku trpělivosti.

STŘELEC (23. 11. - 21. 12.)

Střelci patří k nejsvobodomyslnějším znamením, pro která je pocit osobního neomezování zásadní. Jejich mysl je nekomplikovaná a podobně přistupují i ke vztahu. S lehkostí, volností a ničím nezatížení. Užívají si vás a pokud jsou s vámi šťastní, nehledají jinde. V tomto duchu k sobě potřebují podobně smýšlející protějšek. Nevadí jim, že se na večírku bavíte s jinými, ono jim to vlastně vyhovuje – pobaví se taky. Neradi si komplikují život zbytečnými emocemi, mezi které z jejich pohledu žárlivost rozhodně patří. Proto v okamžiku, kdy její osten pocítí, dlouho si to nechtějí přiznat. Ale myšlenka, že byste je chtěli kvůli jinému opustit, jim v případě, že jim na vás opravdu záleží, nedá spát. Potřebují mít jasno, proto od vás budou vyžadovat upřímnost, ať se dozví cokoli.

KOZOROH (22. 12. - 20. 1.)

Zemitý Kozoroh, podobně jako Panna, je v lásce poměrně pragmatický a zdánlivě emočně chladnější. Pod tvrdou slupkou ale bije vášnivé srdce, stejně jako obava z ublížení. Proto své emoce Kozorozi raději příliš neventilují a naoko vlastně vůbec nežárlí. Žárlivost považují za nepatřičnou a hloupou emoci, se kterou je třeba vypořádat se už v samotném počátku. Kozorozi mají sice silnou hlavu a vůli, ale v tomhle směru si úplně poručit neumí. Zavdáte-li Kozorohům příčinu k žárlivosti a oni jí propadnou, z tvrďáka se stane citlivý a podezřívavý tvor. Bude jen na vás, jak se s jeho stavem budete chtít vypořádat. A bude-li jeho podezření liché, Kozoroh to potřebuje jasně vysvětlit. Nehrajte s ním divadlo, protože v okamžiku, kdy zjistí skutečný stav věcí, není cesty zpět.

VODNÁŘ (21. 1. - 20. 2.)

Vodnáři, podobně jako Střelci, jsou lidé svobodomyslní a nezávislí. Nikdy se nedostanou do stavu, že by byli na druhém závislí, to rádi přenechají jiným znamením. Jsou pro otevřenost a důvěru ve smyslu pravdivosti ve vztahu. Znamená to, že v okamžiku, kdy šlápnou vedle, dozvíte se to. Nehrají divadlo a totéž vyžadují od vás. Lásky mají na rozdávání, nesnesou nátlak a ani vás si nebudou nijak zvlášť nárokovat. Žárlivost je jim v podstatě cizí, nicméně v okamžiku, kdy jim na vás bude opravdu hodně záležet, mohou ji pocítit. Není to emoce, na kterou jsou zvyklí, a možná si s ní nebudou umět poradit. Dál budou předstírat, že se nic neděje, jen se uzavřou a přestanou tolik komunikovat. Nebudou-li však mít relevantní důvod k žárlení, tento stav je brzy zase přejde.

RYBY (21. 2. - 20. 3.)

Ryby bývají, pokud jde o žárlivost, značně náchylné. Uvnitř je trýzní nejistota a přesvědčení, že na světě existuje tolik lepších a atraktivnějších lidí, než jsou ony samy. Proto se snadno propadají do temných hlubin vlastního nitra a utápí se v pocitech smutku a obav, že už je nechcete. Nikdy vám neztropí žárlivou scénu, nebudou křičet a házet nádobím. Spíš se vžijí s rolí oběti a jejich smutné oči a zamlklost budou důkazem, že se něco děje. Nemají-li k žárlivosti žádnou příčinu, bude z vaší strany stačit trocha ujišťování a láskyplného chování. To je pro Ryby důkazem, že o ně stále stojíte a neotáčíte se jinam.

Čtěte také Ryby mají omezit alkohol, Býci zase cukr: Jídelníček podle znamení zvěrokruhu. Na co byste měli dát pozor vy?

Reklama