Dobrý den paní Libuše, děkuji i vám za to, že jste přispěla k dnešnímu tématu. Aspoň máte hezkou a vtipnou vzpomínku! A vy ostatní čtenářky, jste zvědavé, co se paní Libuši v dětství přihodilo? Čtěte dál:)


 

Odmalička navštěvuji kadeřníka. Dříve bývalo napsáno Holičství. Pamatuji doby, kdy mě pan holič posadil na jakousi vyšší stoličku, občas se mnou otočil a bylo hotovo. Účesy bývaly mnohokrát totožné - jako „podle hrnce“. Ofinka, vzadu zkrácené. Často nás bývalo po návštěvě tohoto řemesla stejně vypadajících. Snad bych to přirovnala i k těm, co nosívali brýle. Všichni byli téměř stejní, jedny obroučky, jeden regiment. Prostě hrůza. Všem spolužákům pro smích. Jak ostříhaní, tak ti obrýlení. Jak ale plynul čas, vše se v dobré obrátilo. Brýlových obrub přehršle, účesů jakbysmet.

Přesto bych dnes vzpomněla na jednu  návštěvu u kadeřnice. Je to více jak 35 let. Měla jsem si pořídit fotografii na pas. Tak jsem si řekla, že to vezmu přes kadeřnici. Objednala se, odjakživa jsem měla rovné vlasy, chtěla jsem být „in“, vlasy zvlněné a krásné. Paní kadeřnice tenkrát měla jen „studenou vlnu“, kulmu na zvlnění vlasů  neměla či snad ani nebyla k mání. Absolvovala jsem tento rituál a šťastná odkráčela k fotografce ( tenkrát jen černobílá fotografie). 

Co posléze následovalo? Doma s hrůzou matčino konstatování, že mám na hlavě „afro“, opětovné mytí zkadeřených vlasů a kudrlinky ne a ne narovnat. Beran měl rouno krásnější než mé vlasy i po vyfoukání. V noci šátek na hlavu, 2 dny nepřítomnost ve škole. A fotografie? Na ty se nedalo koukat, skončily v odpadkovém koši.  Z ostudy kabát. Trvalo to téměř měsíc než ten mohérový vzhled postupně mizel. 

Od té doby mě nikdy nenapadlo míti kadeře zvlněné, naprostý zákaz trvalé. Nosím krátké vlasy, ke kadeřnici chodím jednou za 4 - 6 týdnů. Vlasy mi barví dcera, někdy tuto činnost dělám sama. Jsem spokojená s mou kadeřnicí, chodím k ní již léta. Ví, co preferuji, nejsem náročná. 

A co mám doma? První vlásky, které mi maminka ustřihla coby batoleti. Jsou v malém sáčku, je to vlnka v podobě písmenka C. A v archívu? Tu hroznou fotografii, která nebyla nikdy použita. 

Přeji všem krásné jarní dny, přeji super kadeřnici či kadeřníka. Ať jste vždy krásné milé redaktorky i milé čtenářky. To vám všem přeje

Libuše

Pozn. red: Text neprošel redakční korekturou

Téma dnešního dne: Chodíte ke kadeřníkovi?

  • Jak často chodíte ke kadeřnici?
  • Barvíte si vlasy? A v salonu, nebo doma?
  • Přinesla jste kadeřnici obrázek a nechala se ostříhat podle něj?
  • Jak výsledek dopadl?
  • Toužila jste někdy po účesu, který nosila nějaká celebrita?
  • Chytla vám špatně barva? Co jste dělala?
  • Chodíte ke kadeřnici jednou za rok?
  • Nechodíte ke kadeřnici vůbec? Proč?

Napište mi, co vás k tématu napadne, budu se moc těšit. Jedna z vás tentokrát získá voňavý dárek, kouzelnou toaletku Cherry Bloom od Yves Rocher (100 ml, edT) v hodnotě 710 Kč:

edt

Pište jako vždy na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, předmětem e-mailu je KADEŘNÍK. Předem děkuju!

Reklama