60fa9b4a3c8b2gem.jpg
Foto: Shutterstock

BERAN (21. 3. - 20. 4.)

Berani jsou obvykle muži, kterým se říká alfa samci. Svou kořist si vyberou a docela bez obalu jdou za svým. Upřednostňují ženy aktivní, s hezky vypracovaným tělem; neznamená to ale, že ani v případě kulatějších tvarů nemáte šanci. I plná postava může být pro Berana vzrušující, jen musí být zároveň pevná. Beran je lovec, proto se mu nedávejte lacino. Ukažte, že máte zájem, hrajte si s ním, přitahujte však jeho pozornost jemně, rafinovaně. Trocha lehké provokace taky není na škodu. Beran rád soutěží, miluje adrenalin, proto buďte aktivní, a v rámci hry na lovce a kořist se nechte dobývat.

BÝK (21. 4. - 21. 5.)

Býci mají rádi pohodu a luxus. Platí za jedny z největších požitkářů vůbec, jsou klidní a spíše pomalejší. Proto, máte-li o Býka zájem, jděte na to raději pomalu. Zapomeňte na bláznivé nápady, adrenalinová překvapení a podobně. Čím je naopak dostanete, je večeře o více chodech, ať už v restauraci nebo u vás doma. Wellness, masáže, zkrátka zážitek, co potěší smysly, bude tím pravým. Trocha rozmazlování není u Býků nikdy na škodu. Milují doteky, jemnost a zároveň intenzitu. Proto – budete-li chtít Býka opravdu navnadit – dopřejte vám oběma klidně i párovou tantrickou masáž.

BLÍŽENCI (22. 5. - 21. 6.)

Blíženci patří k lidem, kteří milují zábavu, povídání a klidně i několikahodinové diskuze. Podmínkou ale je, aby nešlo o tlachání naprázdno; potřebují téma, které má hlavu a patu, rozhovor musí někam směřovat. Jde o veselé jedince, kteří vedle sebe uvítají člověka, který je rozesměje. Velmi ocení smysl pro humor. Připravte se na to, pokud půjdete s Blížencem na rande. Zapátrejte po zábavných historkách, umíte-li vyprávět vtipy, tím lépe. Blíženec se chce v první řadě bavit, a pokud se vám podaří rozesmát ho, máte napůl vyhráno. Humor a komunikace - to jsou pro Blížence ta nejúčinnější afrodiziaka.

RAK (22. 6. - 22. 7.)

Raci patří k zvlášť jemným bytostem, ať jde o muže nebo ženy. Svádět Raka je trochu delikátní záležitost. Potřebujete mít v zásobě dostatek romantických gest a nekonečnou pozornost. Dotyčný potřebuje nabýt pocitu, že je středobodem vašeho vesmíru. Nadchnete ho drobnostmi, ze kterých bude patrné, že mu nasloucháte. Příkladem je třeba oblíbená pochoutka, o které se mezi řečí zmínil, návštěva galerie s obrazy obdivovaného umělce nebo koncert skupiny, co má rád. Dejte mu zkrátka najevo, že vás zajímá (i) jeho duše, postupujte zvolna. Rak je extrémně háklivý na pocit nátlaku, to pak celé svádění můžete zabalit; Rak vás k sobě už nepustí.

LEV (23. 7. - 22. 8.)

Lvi obecně patří k lidem, kteří touží po obdivu. Jsou však velmi vnímaví a dobře rozeznají, pokud to nemyslíte vážně a obdivujete je čistě účelově. Máte-li o Lva zájem a chcete vzbudit jeho pozornost, jděte na to rafinovaně. Podobně jako Beran, také Lev k sobě potřebuje rovnocenného partnera, nikoli poddajnou bytost, co chválí cokoli, co Lev udělá. Mějte svůj názor a za tím si stůjte, i když bude diametrálně odlišný od jeho. Budete ho bavit o to víc. Projevte se jako sebevědomá osobnost, žena-bohyně, která je hodna jeho pozornosti právě pro to, že je podobně sebejistá jako on, král zvířat. Vášeň a trocha zvířecího naturelu, to jsou další záležitosti, na které objekt svého zájmu utáhnete.

PANNA (23. 8. - 22. 9.)

Svádět Panny není jednoduché. Jde-li o city, nepatří k těm, co se v nich rádi „utápí“. V této oblasti jde o značně nejisté jedince, kteří se drží poměrně zkrátka. Než se jakkoli projeví, trvá to. Nejprve musíte získat jejich důvěru. Jděte na to oklikou, najděte společné téma, činnost, kde se vy budete moci projevit a Panny seberealizovat. Půjde-li o věc praktickou, tím lépe. Panny potřebují vidět smysl, nerady plýtvají časem pro nic za nic. Nezahrnujte je – alespoň zpočátku – viditelnou náklonností, než se jim vyznáte, dejte si na čas. Panny jsou v tomto směru plaché a nedůvěřivé. Nejprve se staňte přáteli, až pak se pokuste jít dál. Přirozenou cestou a přes jiné aktivity to půjde mnohem snáz.

VÁHY (23. 9. - 23. 10.)

Ať už jsou Váhy v jiných situacích jakkoli nerozhodné, v oblasti flirtu a svádění mívají jasno. Rády si užívají – jak v roli svůdníků, tak v roli sváděných. Flirt je pro ně příjemným okořeněním života a v takových situacích se cítí jako ryba ve vodě. Znají všechny možné triky a jen tak si na ně nepřijdete. Ocení, budete-li jednat na rovinu, a pokud přidáte i kapku humoru, získáte si je snáz. Nehrajte s nimi žádnou hru a snažte se vše spíše odlehčit. Vezměte je někam ven, vyrazte do města, bavte se. Také kino nebo návštěva nějakého centra zábavy bude Váhy bavit. Přitom nezapomínejte na nenápadné projevy náklonnosti, tu a tam použijte mezi řečí dvojsmysl, ale dbejte na to, abyste to nepřehnali. Lehkost, šarm a upřímnost – tím na Váhy rozhodně zapůsobíte.

ŠTÍR (24. 10. - 22. 11.)

Hledat cestu, jak nejlépe svést Štíra, není úkol pro každého. Štíři jsou velmi rozporuplné bytosti, které k sobě pustí málokoho. Obvykle je zahaluje rouška tajemství a jistá neproniknutelnost. Milují záhady, tajemno a do jisté míry „temnotu“. A ať se to může zdát vzhledem k jejich naturelu poněkud zvláštní (jsou velmi fyzicky založení), náhodným flirtům s intimním koncem až tak nakloněni nebývají. Chcete-li dostat Štíra, nesvádějte ho prvoplánově. Jednejte tak, abyste vzbudila zájem, ale nepůsobila lacině. Hrajte si na slečnu „tajemnou“, nechte se objevovat. Jedině tak rozproudíte vášeň, která do milostného vztahu víc než patří. Nepřežeňte to ale a přizpůsobte se štířímu (spíše pozvolnému) tempu.

STŘELEC (23. 11. - 21. 12.)

Střelci patří k upřímným lidem, kteří si na nic nehrají. Neradi chodí kolem horké kaše, na věc jdou přímo a přetvářka jim nesedí. Podobný přístup očekávají také od druhého, proto se i vy snažte o maximální upřímnost. Máte-li o Střelce zájem, rovnou mu to sdělte. Pravdivost je navíc jedním z aspektů, které Střelce přitahují. Ocení vaši odvahu a s největší pravděpodobností dají šanci alespoň prvnímu setkání. Pozváním na kávu rozhodně nic nepokazíte ani neriskujete; můžete jen získat. A pokud to mezi vámi nezajiskří oboustranně, nelamte si hlavu. Střelec vám to sdělí hned, ale taktně, a rovnou nabídne přátelství. Protože minimálně to, s jakou upřímností jste do akce šli, je pro něj důvod přijmout vás alespoň mezi své přátele.

KOZOROH (22. 12. - 20. 1.)

Kozorozi patří k lidem s vysokými ambicemi a jasnými představami. A nehledáte-li extra porci romantiky, ale jistotu a spolehlivost, jděte do toho. Pro zrozence v tomto znamení je obecně přitažlivý úspěch, ale ne ten zadarmo. Oceňují znalosti, obdivují profesionalitu a nesnášejí amatérismus. Ke svému protějšku potřebují vzhlížet, pro něco jej obdivovat. Kozoroha nejlépe dostanete, budete-li se chovat korektně, slušně a dle etikety. Ctí tradice, otevře vám dveře, odsune židli u stolu, pomůže do kabátu. Bude hezky po staru pozorný; toho si všímejte a dávejte najevo, že to vidíte, a že vás to těší. Ideálním tématem hovoru budou pro začátek vaše dovednosti a zájmy, a je jedno, zda jste mistryní v běhu na dlouhé tratě, manažerkou v nadnárodní společnosti, anebo vynikající kuchařkou. Kozoroha fascinuje dokonalost téměř v čemkoli. 

VODNÁŘ (21. 1. - 20. 2.)

Vodnáře fascinuje inteligence. U partnera ocení všeobecný přehled a vlastní názor, nikoli „ovečkářství“ a podřizování se většině. Do určité míry ho přitahuje rebelství a čím víc budete vyčnívat z davu, tím zajímavějším objektem pro něho budete. Vodnář miluje podnětné dialogy, hledá inspiraci, na jejímž základě se sám může posunout dál. Zajímá se prakticky o všechno. Je sice náročný, na druhou stranu velmi tolerantní. Ucházíte-li se o jeho přízeň, ukažte, co se ve vás skrývá. Nebojte se odhalit pravou tvář, Vodnář vedle sebe potřebuje skutečnou osobnost. Na nic si nehrajte, uvolněte se a buďte svá. Neskrývejte ani věci, o kterých si myslíte, že se nehodí. Jakákoli odchylka od „normálnosti“ je pro Vodnáře přitažlivá.

RYBY (21. 2. - 20. 3.)

Ryby jsou emočně založené se sklonem žít ve vlastní bublině. Milují pozvolnost, romantickou hru a hluboké city. Potřebují vedle sebe člověka, který jim nabídne své rameno a náruč, kdykoli to bude třeba. Přeneseno na muže to znamená, že ať jsou navenek jakkoli „tvrdí“, uvnitř ukrývají citlivou duši. Chcete-li svést muže ve znamení Ryb, ukažte svou ženskost. Buďte upřímná a svěřte se postupně se svými city. Volte jemná slova, odhalte i svou zranitelnost. Právě na to Ryby uslyší. Ztotožní se s vámi, zaujme je vaše vyznání. Ujistěte je ale také o tom, že ať jste jakkoli citlivá bytost, je na vás spolehnutí a umíte být oporou v náročných chvílích. Nalaďte se na emočně-fantaskní notu, najděte společné téma – ideálně filmové či literární. Imaginární světy jsou tím, čím Ryby žijí.

Mohl by vás bavit také článek Rybám stres podráží nohy, pro Střelce je denním chlebem: Náročné situace podle znamení zvěrokruhu

Zdroj: kniha Magická hra čísel a hvězd

Reklama