Určitě máte domácí lékárničku pro případy, že se něco stane a můžete to většinou ihned vyřešit doma. Oděrky a drobná poranění, se vám přihodí  při domácích aktivitách či práci na zahrádce velmi často. Mnohdy ani netušíte jak.

A co teprve neposedné děti! V zápalu hry je malá nehoda nebo drobné zranění na světě hned. Jak drobná poranění, kde je riziko infekce, ošetřit?

Připravili jsme několik rad a tipů na ošetřování, aby vás drobná poranění už nevyvedla z míry.

bepanthen.jpg

Sami doma zvládnete ošetřit drobná povrchová zranění, jako jsou odřeniny nebo škrábnutí. Drobná ranka nebo malé krvácení vás už nezaskočí, děti však mohou být rozrušené a tak je třeba dítě uklidnit a zároveň ranku vydezinfikovat a ošetřit.

Aby bylo riziko infekce drobných poranění co nejmenší a rána se rychleji zahojila, je dobré mít po ruce krém Bepanthen® Plus. Je možné ho použít na ošetření povrchních poranění, např. po drobných chirurgických zákrocích, prasklin pokožky, po epilaci a depilaci, i na ošetření po tetování a jiných kosmetických zákrocích (laser), zkrátka všude tam, kde je riziko infekce rány.

Bepanthen® Plus dezinfikuje ránu po jejím klasickém očištění a díky konzistenci se lehce nanáší a rychle se vstřebává. Zároveň umožní ráně dýchat a urychluje její hojení.
Pro dezinfekci a hojení je důležité složení. Bepanthen® Plus obsahuje dvě účinné látky. Dexpanthenol (5 %), který posiluje přirozený proces regenerace a hojení kůže a podporuje produkci kolagenu a elastinu. Chlorhexidin (0,5 %) šetrně dezinfikuje, má antibakteriální účinky. Do těla se téměř nevstřebává a je vhodný pro všechny věkové kategorie, zkrátka pro celou rodinu.

Odřeniny
Nejenže samotné odření bolí, ale ranka může být i znečištěná. Pokud se do rány dostalo více nečistoty, je třeba ji šetrně odstranit vodou a ránu vydezinfikovat např.krémem Bepanthen® Plus a pokud je to potřeba, zakryjeme sterilním obvazem nebo náplastí. Výhodou dezinfekčních prostředků s hojivou složkou je podpora přirozené regenerace a obnovy kůže. Proto je Bepanthen® Plus v tomto případě dobrým pomocníkem, ránu dezinfikuje a podporuje její hojení.

Depilace, tetování a jiné kosmetické zákroky
Bepanthen® Plus krém je možno použít také po depilaci i epilaci. Podrážděná či poraněná místa stačí po zákroku pouze namazat tenkou vrstvou. Po tetování a dalších kosmetických zákrocích (např. permanentní líčení) Bepanthen® Plus aplikujte až do úplného zahojení  poranění. Doba léčby je 7-14 dní. Krém aplikujte ráno a večer, je možné až 5x během dne, pokud bude potřeba.
Bepanthen® Plus je k dostání pouze v lékárnách, a to v tubě o objemu 30 g a 100g.
Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Bepanthen® Plus je lék k vnějšímu použití. Obsahuje účinnou látku dexpanthenolum a dezinfekční látku chlorhexidini dihydrochloridum.

bepanthenlogo.jpg

Více informací najdete na stránkách www.bepanthen.cz

L.CZ.MKT.CC.06.2018.1426