topický ekzém neboli atopická dermatitida, název tohoto onemocnění pochází z řeckých slov „atopos“ – cizí a „eczeo“ – prýštit. Jedná se o chronické nebo chronicky recidivující (opakující se) neinfekční zánětlivé onemocnění kůže.  Atopický ekzém postihuje jak dospělé, tak děti již od narození.

Co ovlivňuje vznik ekzému?
Na vzniku atopického ekzému se podílí mnoho faktorů, mluvíme tak často o onemocnění multifaktoriálním. Z vnitřních faktorů jsou to především dědičnost a různé druhy alergií, z vnějších faktorů pak nadměrné mytí a používání mýdel, sprchových gelů a kosmetiky, prací prostředky, nošení nevhodného oblečení, kontakt se saponáty, chemikáliemi a jinými dráždidly v běžném životě i v pracovním prostředí. Velký vliv na vznik a zhoršování ekzému má také špatné životní prostředí a v neposlední řadě i stres.

Problematický ekzém
Ekzém se vyznačuje zánětem kůže, který se projevuje úporným svěděním, suchostí či zarudnutím na povrchu pokožky. Čím více si postižená místa škrábete, s tím větší pravděpodobností se viry, bakterie a škodlivé látky mohou z vnějšího prostředí dostat do rozškrábané pokožky a ekzém dále zhoršovat. Je to ten známý začarovaný kruh svědění a škrábání, který frustruje tolik ekzematiků – přestože vědí, že škrábáním svůj ekzém ještě zhorší, je neuvěřitelně těžké odolat, a to i pro dospělé. Neschopnost odolat nutkání se škrábat může vést až k pocitům viny.

Ekzém může postihnout lidi jakéhokoli věku. Může být nepříjemný a dokonce bolestivý, neboť na kůži mohou tvořit puchýřky a pokožka praská, čímž lidem brání v činnostech, které jim běžně dělají radost. U řady osob také samotný vzhled pokožky postižené ekzémem vyvolává rozpaky jejich okolí a kvůli tomu je pro ně obtížnější se socializovat.

Jaký je Bepanthen Sensiderm krém, který nyní testují i naše čtenářky s ekzematickou pokožkou??

621c948966bc6obrazek.png
Bepanthen Sensiderm je krém k rychlé a účinné úlevě od svědění a zarudnutí neporaněné kůže kojenců, dětí a dospělých, a to do 30 minut po aplikaci.

Bepanthen Sensiderm lze aplikovat v různých případech podráždění kůže, jsou-li přítomny symptomy zarudnutí a svědění (suchá kůže, ekzém, atopická dermatitida aj.).

Kožní bariéra je složitá struktura povrchu pokožky, tvořena několika lipidovými vrstvami. Přirozené hydratační látky váží v těchto vrstvách kožní bariéry vodu a zajišťují dostatečnou hydrataci kůže. Poškozením přirozené ochranné vrstvy lipidů, je

pokožka náchylnější ke vniknutí dráždivých látek a ztrácí více vody, což vede k jejímu vysoušení a pocitu pnutí a svědění.

Důležitou součástí léčby ekzému je obnova lipidové vrstvy použitím speciálního krému, jako je Bepanthen Sensiderm. Pomocí speciální lipidové technologie zaceluje poškozené vrstvy kožní bariéry a poskytuje rychlou úlevu od svědění.

Výhody Bepanthen Sensiderm krému

  • Ulevuje od svědění kůže (do 30 minut), snižuje potřebu se škrábat a tím pomáhá kůži k uzdravení.
  • Zmírňuje příznaky ekzému u dětí i dospělých
  • Ulevuje při projevech atopické dermatitidy Speciální technologií obnovuje vrstvy kožní bariéry (lipidy)
  • Hydratuje a regeneruje
  • Lze ho používat dlouhodobě
  • Lze používat po léčbě lokálními kortikoidy
  • Neobsahuje parfémy ani konzervační látky
  • Je vhodný pro děti od narození, pro těhotné a kojící ženy

Podívejte se na video:

Použití
Aplikujte tenkou vrstvu Bepanthen Sensiderm krému již při projevech začínajícího ekzému, kdy kůže začíná svědit, na zarudlá a svědivá místa na kůži. Aplikujte dle potřeby i několikrát denně. Lze používat dlouhodobě.
Ve fázi akutního vzplanutí ekzému použití Bepanthen Sensiderm krému konzultujte s lékařem.

Specifika produktu
Pomocí speciální lipidové technologie Bepanthen Sensiderm zaceluje poškozené vrstvy kožní bariéry a poskytuje rychlou úlevu od svědění do 30 minut po aplikaci. Krém navíc obsahuje hydratační látky např. glycerin, které váží vodu jako ve zdravé pokožce. Tento účinek je podpořen panthenolem (provitamínem B5), který hydratuje kožní bariéru a poskytuje tak optimální podmínky pro přirozenou regeneraci kůže.

Složení
LLT ceramidy, 3,5% dexpanthenol, přírodní lipidy, glycerin, neobsahuje barviva a parfemace
Aktivní složky: dexpanthenol, lamerální lipidy (ceramid 3)

Další informace najdete na www.bepanthen.cz/bepanthen-sensiderm-krem

Pečlivě čtěte návod k použití. Bepanthen Sensiderm krém je zdravotnický prostředek na léčbu příznaků ekzému.

CH-20220222-203

621c94783cfbeobrazek.png

Reklama