BEPANTHEN PLUS

Každá rodina má v domácnosti lékárničku, pro jistotu. Jeden totiž nikdy neví, kdy se může něco přihodit.
Málokdo ví, že většina drobných poranění se stane právě v domácnosti, když si děti hrají, při vaření, pečení a jiných domácích pracích. Proto jsme pro vás připravili pár rad a tipů na ošetřování, aby vás drobná poranění už nepálila.

BEPANTHEN PLUS

Sami zvládáte ošetřit drobná povrchová zranění, jako jsou odřeniny, škrábnutí nebo popáleniny. Drobná bolest či malé krvácení vás už nezaskočí, ale děti mohou být v šoku a je třeba je uklidnit: počítejte i s tím, že dezinfekce rány je často rozruší ještě více.
Aby dezinfekce drobných poranění nepálila a rána se rychleji zahojila, je dobré mít po ruce Bepanthen Plus.
Hodí se tedy nejen na ošetření drobných poranění, je také užitečný při ošetření pooperačních jizev, prasklin pokožky, po epilaci a depilaci, dokonce je vhodný i na ošetření po tetování a jiných kosmetických zákrocích (laser).

Bepanthen Plus dezinfikuje ránu po omytí vodou bez jakéhokoliv pálení, dokonce příjemně chladí a navíc díky složení okamžitě podporuje hojení. Díky správné konzistenci se lehce nanáší, ránu udržuje elastickou a zabrání jejímu vysušování, a tím i pocitu pnutí. Zároveň umožní ráně dýchat, tím se urychluje její hojení. Protože Bepanthen Plus není mastný, lze jej lehce odstranit vodou a nedojde k narušení nově vytvořené tkáně.

Kouzlo je ve správném složení. Bepanthen Plus obsahuje dvě účinné látky. Dexpanthenol (5 %) je látka, která posiluje přirozený proces hojení kůže, podporuje produkci kolagenu a elastinu a působí protizánětlivě. Chlorhexidin (0,5 %) je šetrná dezinfekční látka, která má antibakteriální i protiplísňové účinky. Je špatně rozpustná ve vodě, proto ji z rány nevypláchne krev ani sérum a hlavně se nevstřebává do těla, takže je vhodná zejména pro děti.

Odřeniny

Nejenže samotné odření bolí, ale nepříjemné je i jeho ošetřování. Pokud se do rány dostalo více nečistoty, je třeba ji šetrně odstranit vodou a kartáčkem a ránu můžete vydezinfikovat a zakrýt sterilním obvazem nebo náplastí. Doporučuje se používání kombinovaných dezinfekčních prostředků, které mohou podporovat přirozenou obnovu přirozené kožní bariéry. Proto je Bepanthen Plus v tomto případě ideálním pomocníkem, ránu dezinfikuje, ale nepálí ani nevysušuje a podporuje její hojení.

Depilace, tetování a jiné kosmetické zákroky

BEPANTHEN PLUS

Bepanthen Plus prospívá pokožce také po depilaci i epilaci. Podrážděná či poraněná místa stačí po zákroku namazat. Zamezí se tím vzniku „červených teček“ po ošetření. Při ošetřování tetování a jiných kosmetických zákroků, jako je permanentní líčení, nestrhávejte drobné stroupky a neomývejte pokožku vodou. Bepanthen Plus aplikujte až do úplné regenerace pokožky. Nejlépe ráno a večer nebo i během dne při pocitu pnutí.

Bepanthen® Plus je k dostání pouze v lékárnách, a to v tubě o objemu 30 g.
Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Bepanthen® Plus je lék k vnějšímu použití. Obsahuje účinnou látku dexpanthenolum a dezinfekční látku chlorhexidini dihydrochloridum.

Více informací najdete na stránkách www.bepanthen.cz

Reklama