Léto je v plném proudu a celá vaše rodina si užívá volna a radovánek. Zejména děti, které se prázdnin už nemohly dočkat! Je to čas dobrodružství, výprav. Děti, jako správní čiperové, využívají všech možností, jak si užít zábavy a nových pokušení a lákadel. Jízda na kole, na bruslích, skoky do vody, běhání po lese nebo po louce, šplhání po stromech... to je bezstarostné léto.  S pohybem jsou však spjatá i rizika úrazů. Nemusí jít zrovna o vážné zranění - i odřeniny a oděrky, škrábnutí a drobné řezné či tržné rány  jsou každodenní letní nepříjemnou záležitostí. Stačí pád z kola, několik slz a šrám na koleni je na světě. A vy, jako hodná maminka, musíte ránu ošetřit - s drobnou ránou nemusíte hned k lékaři, stačí jen vymýt vodou ,očistit, vydesinfikovat a přelepit náplastí. Pak už může malý dobrodruh pokračovat v další jízdě. Takový drobný úraz se vám může přihodit kdekoliv.

bepanthen

Když je v létě velké vedro, také se vám nebo dětem může vytvořit opruzenina - stačí nést na zádech batoh a mít těsnější tričko nebo jít jen v tílku. Třením zpocené pokožky s dalším materiálem se vám vytvoří opruzenina během chvíle. Místa, která jsou pro vznik opruzenin náchylná, jsou: podpaží, třísla, v záhybech pokožky, zkrátka všude tam,  kde se vám drží pot.  

Stejně tak vznikne velmi rychle puchýř na noze.

Jak tato místa, kde vám vznikne drobná rána nejlépe ošetřit?

Pro ošetření a dezinfekci poraněných míst použijte Bepanthen Plus.  Rána nebude při ošetření pálit a rychleji se zahojí.  Bepanthen Plus se hodí nejen na ošetření drobných poranění, je také užitečný při ošetření pooperačních jizev, prasklin pokožky, po epilaci a depilaci, dokonce je vhodný i na ošetření po tetování a jiných kosmetických zákrocích (laser).

Jak použít Bepanthen Plus?

Bepanthen Plus dezinfikuje po důkladném omytí vodou ránu bez jakéhokoliv pálení, dokonce příjemně chladí a navíc díky složení okamžitě podporuje hojení. Díky správné konzistenci se lehce nanáší, ránu udržuje elastickou a brání jejímu vysušování, a tím i pocitu pnutí. Zároveň umožní ráně dýchat, tím se urychluje její hojení. Bepanthen Plus není mastný, lze jej lehce odstranit vodou a přitom nedochází k narušení nově vytvořené tkáně.

Kouzlo je ve správném složení. Bepanthen Plus obsahuje dvě účinné látky. Dexpanthenol (5 %) je látka, která posiluje přirozený proces hojení kůže, podporuje produkci kolagenu a elastinu a působí protizánětlivě. Chlorhexidin (0,5 %) je šetrná dezinfekční látka, která má antibakteriální i protiplísňové účinky. Je špatně rozpustná ve vodě, proto ji z rány nevypláchne voda, krev ani sérum a hlavně se nevstřebává do těla, takže je vhodná zejména pro děti.

Odřeniny

Nejenže samotné odření bolí, ale nepříjemné je i jeho ošetřování. Pokud se do rány dostalo více nečistoty, je třeba ji šetrně odstranit vodou a kartáčkem a ránu můžete vydezinfikovat a zakrýt sterilním obvazem nebo náplastí. Doporučuje se používání kombinovaných dezinfekčních prostředků, které mohou podporovat přirozenou obnovu přirozené kožní bariéry. Proto je Bepanthen Plus v tomto případě ideálním pomocníkem- ránu dezinfikuje, ale nepálí ani nevysušuje a podporuje její rychlé hojení.

Bepanthen® Plus je k dostání pouze v lékárnách, a to v tubě o objemu 30 g.
Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Bepanthen® Plus je lék k vnějšímu použití. Obsahuje účinnou látku dexpanthenolum a dezinfekční látku chlorhexidini dihydrochloridum.

Více informací najdete na stránkách www.bepanthen.cz

Reklama