Drobná poranění lze ošetřit bez bolesti a pálení

Známe to všichni. Odřeniny, škrábance, záděry, kožní praskliny nebo drobné řezné ranky, které si způsobí dospělý v domácnosti nebo při sportování a především děti ve své neposednosti při hraní. Právě ony trpí nejvíc, a když se matka přiblíží s dezinfekcí, bojí se pálení tak moc, že nezbytné ošetření provází většinou pláč a absolutní nespolupráce. Tomu nyní může být konec. Pokud domácí lékárnička obsahuje Bepanthen Plus, ránu lze vydezinfikovat bez jakéhokoli pálení. Tento krém ještě navíc působí protizánětlivě a podporuje správné a rychlejší hojení.

Co je Bepanthen Plus?

Nemastný a nelepivý, snadno roztíratelný krém, který dezinfikuje a hojí drobná poranění u dětí i dospělých. Mírně chladí, čímž tlumí bolest, udržuje ránu elastickou a zabraňuje jejímu vysušování, nebrání přístupu vzduchu, takže podporuje hojení. Navíc omezuje množení bakterií, takže brání rozvoji zánětlivých procesů, které hojení komplikují a prodlužují.

Bepanthen

Přípravek tvoří dvě účinné látky. Dexpanthenol léčí, působí protizánětlivě a podporuje tvorbu kolagenu a elastinu. Antiseptické účinky má chlorhexidin, který působí antibakteriálně a proti plísním. Jde o látku, která v ráně nepálí, což ocení hlavně děti. Protože je špatně rozpustný ve vodě, ani voda ani krev ho z rány neodstraní.

Správné ošetření drobných povrchových poranění

Ať už jde o odřeniny, škrábance nebo řezné rány, důležité je správné ošetření. Ránu šetrně, ale důkladně omyjeme, nejlépe pod proudem vody. Následuje aplikace antiseptického prostředku. Bepanthen Plus je cenný i tím, že díky správné konzistenci se velmi lehce nanáší. Protože udržuje ránu elastickou a brání jejímu vysušování, nedochází k pocitu pnutí.

Po ošetření ránu můžeme zakrýt sterilním obvazem nebo náplastí.

Kdy pomáhá Bepanthen Plus

Je vhodný pro děti i dospělé, pomáhá léčit drobná povrchová zranění.
Jsou to především:

  • odřeniny, oděrky, škrábance
  • drobné řezné ranky
  • puchýře či kožní praskliny
  • záděrky v nehtovém lůžku

Nejenom děti nemusí mít obavy z dezinfekce, kterou vůbec neucítí. Antiseptickou a hojivou sílu Bepanthenu Plus ocení také ženy po různých kosmetických zákrocích. Jde například o depilaci nebo epilaci - podrážděná místa stačí namazat tímto krémem, který kůži zklidní a ještě navíc zamezí vzniku nevzhledných „červených teček“. Přípravek aplikujte ráno a večer, při pocitu pnutí i během dne, a to až do úplné regenerace pokožky.
Bepanthen Plus je účinný například po těchto kosmetických a zkrášlujících zákrocích:

  • depilace a epilace
  • permanentní make-up

Bepanthen Plus ocení také lidé, kterým se hojí pooperační rány po odstranění stehů, dobře působí i na otlaky a proleženiny.

Přípravek je k dostání pouze v lékárnách.

Reklama