Do českých kin dnes vstupuje mysteriózní romance Podivuhodný případ Benjamina Buttona.

Ve volné adaptaci povídky Francise Scotta Fitzgeralda ztvárňuje Brad Pitt muže, který se narodil jako stařec a postupně mládne.

Už v únoru se bude snímek ucházet o sošku Oscara hned ve 13 kategoriích, včetně nejlepšího filmu, režie a hlavní mužské herecké role.

Život Benjamina Buttona byl podivuhodný od samého začátku – na konci 1. světové války, kdy se narodil, ho na schodech objevili manželé černé pleti a tvora, podobného miminu, se ujali.

Doktor konstatoval, že tahle zvláštní bytost velikosti novorozeněte je ve skutečnosti osmdesátiletý stařec. Zatímco všichni očekávali, že Benjamin bude stárnout a nakonec zemře, on však mládne.

Okolo svých sedmi let se setkává s malou Daisy (Cate Blanchettová), se kterou se spřátelí a která se stane jeho osudovou láskou...

Film Davida Finchera (Sedm, Klub rváčů) našel velkou inspiraci ve stejnojmenném díle amerického spisovatele F. Scotta Fitzgeralda z roku 1922. Autorem scénáře je Eric Roth, držitel Oscara za scénář k filmu Forrest Gump (1994).

 

 

S deseti nominacemi za Fincherovým snímkem následuje Milionář z chatrče, nedávno oceněný Zlatým glóbem. Šanci na prestižní sošku má též český zvukař Petr Forejt, který má spolu se dvěma kolegy nominaci za film Wanted.

Reklama