19. ročník sbírkové akce POMOZTE DĚTEM odstartoval v přímém přenosu 15. 4. novou éru v zasílání dárcovských SMS. Během přenosu, který moderovala patronka sbírky Marie Doležalová spolu s Jolanou Voldánovou, se jen na DMS vybralo na jeden a půl milionu korun.

Máme opravdu velikou radost, že se večer povedl a díky skvělému výtěžku 9 098 183 Kč je v tuto chvíli podpořeno 30 organizací z naší letošní TOP 50,“ říká ředitelka Nadace rozvoje občanské společnosti Hana Šilhánová.

marie

19. ročník společného projektu České televize a Nadace rozvoje občanské společnosti bude slavnostně uzavřen 15. května, aby mohl odstartovat jubilejní 20. ročník.

Do tohoto data se budou nadále získávat finance na podporu projektů, které se dostaly do letošního výběru padesáti organizací, v nichž budou dárcovské peníze pomáhat (jejich přehled naleznete ZDE).

d

Naše aktivity zaměřené na podporu ohrožených a znevýhodněných dětí samozřejmě slavnostním večerem nekončí! Během nadcházejících měsíců budeme pokračovat v umísťování kasiček, spolupráci s dárci, budeme kontrolovat čerpání peněz a sledovat, komu a kde peníze pomáhají. Další příspěvky získáme určitě i dražbou předmětů, které hosté galavečera věnovali ve prospěch Kuřete. Už také začínáme připravovat ročník další – ten pro znamená opravdovou výzvu, protože budeme slavit významné dvacetileté jubileum. Nesmím opomenout ani třetí ročník Peříčkového týdne a Šansoniéry Marie Doležalové, jež budou také významným přínosem pro Kuřecí rozpočet,“ dodává Jana Vožechová, programová manažerka Pomozte dětem.

kure

Foto: Marek Mojžíš a Jan Placák

I vy můžete pomáhat – různými způsoby. Dva nejčastěji užívané, tedy převod peněz na bankovní účet a dárcovské SMS, doznaly v posledních dnech velkých změn:

  • POMOZTE DĚTEM má nový bankovní účet 95 95 95 95 95/0600.
  • DMS je nyní možné posílat ve více hodnotách a lze nastavit i periodicitu.

Jednorázová DMS: Vyberte si částku, kterou chcete projekt podpořit, a odešlete dárcovskou SMS ve tvaru DMS KURE 30 nebo DMS KURE 60 nebo DMS KURE 90 na 87 777.

Trvalá DMS: Vyberte si částku, kterou chcete každý měsíc projekt podpořit, a odešlete trvalou dárcovskou SMS ve tvaru DMS TRV KURE 30 nebo DMS TRV KURE 60 nebo DMS TRV KURE 90 na číslo 87 777. Každý měsíc Vám bude automaticky odečtena částka 30 nebo 60 nebo 90 Kč. Pomozte dětem obdrží 29 nebo 59 nebo 89 Kč. Více na www.darcovskasms.cz.

Pomozte dětem je společný projekt ČT a NROS. Generálním partnerem je České teplo. Rádio Impuls je partnerem dobrých skutků – je také hrdým partnerem projektu Pomozte dětem. Právo, mediální partner.

Reklama