„Sobotní večer se ponese v duchu oslav šedesátin Paľa Habery a čtyřicátého výročí založení jeho kapely Team. Pro fanoušky to bude po několikaletém nuceném půstu unikátní šance, protože skupina Team vystoupí v roce 2022 maximálně na třech koncertech,“ vysvětluje ředitel festivalu Pavel Mikez.

be1.jpg

„A co by to bylo za Benátskou bez kapely Chinaski, pravidelného hosta již od prvního ročníku, a čerstvých držitelů zlatého Slavíka skupiny Mirai, která se na festival také ráda vrací. Za jejich účast jsme velmi rádi, protože je zárukou zajímavého hudebního mixu, který jistě potěší všechny generace návštěvníků festivalu,“ dodává spolumajitel festivalu a frontman skupiny Doctor P. P. Petr Pečený.

Radost z účasti na festivalu potvrzuje také kytarista kapely Chinaski František Táborský. „Benátská bude pro naši kapelu vždy tím festivalem, na kterém jsme jako začínající kapela měli možnost a čest si zahrát, a to dokonce na úplně prvním ročníku. Od té doby jsme se na Benátskou vždy rádi vraceli a nesmírně se na ni těšili. Pro nás je to legendární a tradiční festival a doufáme, že letošní ročník snad konečně proběhne bez větších omezení.“

be2.jpg

Vedle zmiňovaných hudebních hostů festival otevřou ve čtvrtek i oslavy jubileí legend československé rockové hudby. Kapela Olympic oslaví šedesáté narozeniny, její frontman Petr Janda osmdesáté a metalová kapela Arakain čtyřicáté.

Myšlenka na oslavení společné stovky těchto velikánů na festivalu vznikla podle slov Petra Pečeného v jeho advokátní kanceláři. „S Petrem Jandou i s kluky z Arakainu nás pojí mnohaleté přátelské vztahy a potkáváme se i při společném hraní na festivalech. Nápad na společný festivalový koncert téměř okamžitě nadchl i Jirku Urbana z Arakainu. Skutečně půjde o unikátní hudební událost, která se dlouho nebude opakovat.“

be3.jpg

Pořadatelé festivalu odtajnili další hudební interprety, na které se fanoušci budou moci těšit. Na Benátské! s Impulsem tak vystoupí například kromě kapely Divokej Bill, Walda Gang, rapper Lipo, ATMO Music či Petra Janů a přiřadí se k již ohlášeným hudebníkům jako jsou kapely Škwor, Traktor, Vypsaná fixa nebo písničkář Pokáč. Další kapely budou organizátoři průběžně potvrzovat a uveřejňovat.

Sobotní program tradičně počítá i se scénou vyhrazenou kapelám především pro mladé. „Nikdy jsme se netajili tím, že jsme největší mainstreamový festival, a proto se scéna vyhrazená mladému interpretům stala určitou tradicí. I mladí návštěvníci pochopitelně patří mezi naše cílové publikum a letos navíc většina interpretů na této scéně pochází z Liberecka, takže očekáváme hojnou účast fanoušků a výbornou atmosféru, “ doplňuje Pavel Mikez.

be4.jpg

Benátská! s Impulsem často bývá označována za jeden z nejčistších festivalů, jelikož pořadatelé si zakládají na udržovaném prostředí s kvalitním zázemím. Vyniká též dostatkem parkovacích ploch a výbornou obslužností hromadné dopravy přímo z centra Liberce. Ze zmíněných parkovišť se návštěvníci dokonce budou moci následně dopravit do areálu populárním festivalovým vláčkem.

Festival se tradičně zaměřuje i na zajímavou regionální gastronomii. Chybět proto nebude ani oblíbená festivalová vinárna a pivnice. Výborné pohoštění bude doplňovat i bohatý doprovodný program, díky kterému festival v posledních letech oslovuje celé rodiny. Organizátoři počítají i se zajištěním co nejlepších podmínek pro bezbariérový přístup. V nádherném prostředí pod majestátní siluetou Ještědu se tady mají fanoušci opět na co těšit.

be5.jpg

Pořadatelé festivalu pro fanoušky připravili speciální možnost nákupu zvýhodněných vstupenek, která platí do 31. 1. 2022.

Více o festivalu Benátská! s Impulsem

Benátská! s Impulsem je nejstarším festivalem nabízejícím to nejlepší z československé rockové scény a každoročně přiláká desetitisíce fanoušků hudby.

Po vynucené dvouleté pauze se na Benátské představí celá plejáda hudebních matadorů a tradičně také spousta mladých kapel. Benátská začíná každý ročník „Večírkem pro nedočkavé“, který probíhá ve čtvrtek, a pokaždé se jedná o skvostný zážitek s překvapením. Letošní hudební nálož zažehne Olympic a Petr Janda, který na festivalu oslaví jak své kulatiny, tak kulatiny Olympicu. Další oslava jubilea připadne na sobotní festivalový večer, kdy Na Benátské! s Impulsem zahájí celoroční oslavy svých šedesátých narozenin tradiční hvězda festivalu – Paľo Habera se svou skupinou Team. Kapela zároveň letos slaví 40 let od svého založení.

Pro děti je připraven bohatý doprovodný program, který dotváří atmosféru rodinného festivalu, pyšnícího se bezkonkurenčním zázemím. Organizátoři si velmi zakládají na udržovaném prostředí a Benátská bývá právem nazývána nejčistším festivalem.

Návštěvníci ocení také dostatek parkovacích ploch, stejně tak jako výbornou obslužnost hromadné dopravy přímo z centra Liberce. Následně bude ze zmíněných parkovišť rovněž možná doprava do areálu populárním festivalovým vláčkem.

Festival dobré nálady Benátská! s Impulsem proběhne 28. 7. – 31. 7. 2022 v Liberci v areálu Vesec. Zvýhodněná cena vstupenek platí do 31. 1. 2022

Více na Benatska.cz

61f2684fde141obrazek.png

Reklama