631efa005bc51obrazek.png
Foto: Profimedia

Belgická princezna Maria Laura (neteř vládnoucího královského páru kále Filipa a královny Mathildy) a její snoubenec, investiční bankéř William Isvy, se tento víkend vzali za doprovodu společenské smetánky v Bruselu.
 
Smetanové minišaty Marie Laury pro civilní obřad s vertikálními záhyby pochází z návrhářské dílny Gucci, nevěsta měla vlasy upravené do drdolu, dlouhé visací diamantové náušnice a na nohou vynesla lakované lodičky na širokém podpatku. Zatímco na bohoslužbu měla model navržený Vivienne Westwood. Outfit byl doplněný diamantovým diadémem Savoy-Aosta, jehož historie sahá až k francouzské princezně Anně Orleánské. Diadém je celodiamantový kus, pravděpodobně vsazený do platiny; má ve svém designu květinové a vlnkové motivy a často ho nosí princezna Astrid, sestra současného krále a matka nevěsty.
 
Mluvčí páru Herve Verhoosel řekl nizozemským médiím, že nevěstiny šaty Vivienne Westwood se inspirovaly historií země. „Korzet a výstřih jsou inspirovány střihy 18. století a látka, která přechází přes ramena, překrývá a padá k bokům, připomíná starověké řecké sochy,“ dodal Verhoosel pro Town & Country. Nevěsta si musela poradit s téměř čtyř metrovým krajkovým závojem.

Svatba se konala jen dva dny po smrti britské královny Alžběty, kdy belgický královský palác vydal prohlášení jménem současného panovníka krále Filipa (strýce Marie Laury) a Filipovy manželky, královny Mathildy. I při církevním obřadu byla britská panovnice zmíněna a byla jí věnovaná modlidba.

Zdroj infromací: Brussels Times, The Court Jeweller, Hello Magazine

Reklama