Bělení zubů - pro některé zbytečnost, podle mnohých nezdravé sebepoškozování či příliš drahá kosmetická záležitost. Bělení je i lákavým zakázaným ovocem, o kterém často jen sníme a bojíme se na něj sáhnout. Pro lidi, kteří často konzumují barevné potraviny, pijí kávu, černý čaj nebo červené víno, tedy vlastně pro každého je na trhu osvědčený švýcarský „lék“!

swissDentální kosmetika Swissdent obsahuje kolekci výrobků, které jsou určené na běžné domácí použití, bez jakýchkoliv rizik poškození skloviny. Produkty navrhují a patentují experti na poli stomatologie, jsou designově nadčasové, elegantní a ergonomické.

Swissdent vyvinul bělicí kosmetiku, která sestává z bělicích past, bělicího pera a ústního spreje. Kolekce obsahuje vyvážené množství bělicích enzymů - bromelainu a papainu, které chemickou reakcí rozpouštějí a uvolňují povrchové pigmentace z kávy, čaje a vína a nejsou nešetrné vůči sklovině.

Na rozdíl od komerčních zubních past povrch zubu nevybělují nežádoucím obrušováním. Běžně používané brusné částečky - zubní abraziva - zanechávají povrch zdrsněný a nerovný, čož naopak napomáhá novému usazování pigmentací a v ústech vzniká začarovaný kruh. O hodnotě abrazivity past vypovídá tzv. RDA index, který na svých produktech osvícení výrobci uvádějí. ADA (American Dental Association) považuje za přípustnou horní hranici hodnotu 250. Pasta Swissdent EXTREME má RDA na úrovni 40 a jemnější pasta NANOWHITENING dokonce jen 25! Obě pasty navíc obsahují fluoridy na posílení zubní skloviny a koenzym Q10. Velmi jemné silikáty vylešťují povrch skloviny a ta potom působí světlejším dojmem. Tento „whitening system" je patentovaný a jeho účinnost je ověřená klinickými studiemi. Pasty jsou určené na každodenní dlouhodobou péči.

Pro ještě lepší výsledky je možné tyto pasty kombinovat s bělicím perem, které obsahuje ty samé enzymy, ale ve vyšší koncentraci, a je s ním možno ošetřovat výrazněji zabarvené plošky zubů, obzvláště v linii úsměvu. Pero je bez peroxidů a je určeno na 7denní intenzivní kúru.

Pro lidi, kteří nechtějí nechat své zuby bez ochrany ani během dne, má Swissdent ve výbavě ještě sprej do kabelky s patentovanou Oxyguard formulí, která zaručuje svěží dech na 4 hodiny. Také sprej obsahuje enzymy, které se po aplikaci pomocí slin dostanou do kontaktu se sklovinou a mohou dále bělit.

Velmi pokrokovou péčí o zubní sklovinu, která v průběhu času mění svou kvalitu a ztrácí zdravý mladistvý vzhled, je „Anti-Aging kúra" zvaná CrystalCoating. Jedná se o remineralizační kúru, jež reaguje s povrchem skloviny a vytváří na ní souvislou vrstvu minerálů, zvyšující odolnost a zlepšující vzhled. Kúra je ve formě krémovité pasty uložená ve 30 malých polštářcích na 30 dní a nanáší se speciálním jednosvazkovým „solo" kartáčkem. Zuby budou bělejší a zdravější!

swiss

Švýcarská společnost Swissdent s sebou nepřináší jen sněhobílý vzhled, ale také horskou alpskou svěžest. Jsou jí produkty z modré kolekce Swissdent - pasta, ústní výplach a sprej. Pasta obsahuje fluoridy a hodnotné minerály z vody z horských ledovců, vitamín E a extrakt z protěže alpské jemně ošetřuje dásně. Mikrogranulky tzv. „Aromapearls" přinášejí do úst čistou svěžest a pocit komfortu. Podobné účinky má i ústní voda a sprej.

Na sklonku minulého roku představila společnost Swissdent svůj nejnovější „speciální" produkt - tzv. zubní kartáček :). Zdánlivě nejde o nic zvláštního, ale podíváme-li se tomu na zoubky, zjistíme, že v každém malém detailu se skrývá precizní práce návrhářů, a že jeho výborné vlastnosti se schovávají v jednoduchém funkcionalistickém designu, jenž byl nedávno oceněn prestižní RedDot Award.

Malou hlavicí kartáčku si i méně zručný uživatel dostane i do těžko přístupných míst, které je třeba denně čistit. Osazená vlákna jsou zastřihnuta patentovaným způsobem, který kopíruje konvexitu zubu a ulehčuje tak čištění mezizubních prostorů a oblastí za posledními zuby. Jeho rukojeť je tenká, inspirovaná zubařskými nástroji, výborně se drží a navádí člověka k používání co nejmenšího tlaku. Vyrábí se ve třech variantách: Extra soft je určená pro lidi s citlivými zuby anebo s odhalenými krčky, které při čištění běžným kartáčkem bolí. Pevnější obdobou je varianta Whitening soft, která má navíc patentovanou úpravu povrchu vláken, jež společně s pastou Swissdent pohlcují čerstvé pigmentace a vážou je na sebe. Třetím stupněm tuhosti vláken je Soft-medium - červeno-černý kartáček, který velmi pěkně zaplňuje mezeru na trhu kvalitních dentálních výrobků, mezi kterými velmi často chybí alternativa k měkkým a příliš měkkým kartáčkům.

Portfolio Swissdent se rozšiřuje a stává komplexním řešením pro každého, komu na zubech záleží. Výhradním dovozcem dentální kosmetiky Swissdent je firma Profimed s. r. o. a ta je k zakoupení také na e-shopu na stránkách www.profimed.cz.

Reklama