Pokud chcete vypadat přitažlivě pro protějšek nebo hledáte způsob, jak si zvednout sebevědomí, je nejvyšší část navštívit estetickou kliniku či kosmetický salón, kde vás promění v královnu krásy. Samozřejmě je potřeba myslet i na partie, které nejsou hned na první pohled vidět.

Bělení v intimní oblasti není nic bolestivého, prostě se jen nanese přípravek na inkriminované partie a přírodní kyseliny bezbolestně odstraní tmavé zabarvení, které je způsobené stárnutím, nadměrným pocením, ba dokonce i častým holením ochlupení. Pigmentace se však objevují i během těhotenství a po porodu.

Proč ženy podstupují bělení genitálií?

Důvody jsou rozmanité. Zatímco některé ženy se pro ošetření rozhodují kvůli svému partnerovi, jemuž se zamlouvá mladý a svěží vzhled, jiné se chtějí samy cítit mnohem lépe. Bohužel, tmavší kůže v intimních partiích sebevědomí nezvyšuje, ba naopak. Přestože je podle sexuologů tmavší či červenější vulva naprosto přirozenou záležitostí, mnohé ženy se za ni stydí, stejně jako třeba i za asymetrii a velikost stydkých pysků.

Jak probíhá bělení genitálií?

Záleží pochopitelně na tom, jakou metodu zvolíte. Internet je plný informací. Sehnat se dají přípravky pro domácí použití, ovšem takové experimenty s bělícími krémy jsou většinou bez jakéhokoliv výsledku. Utratíte peníze za krém, jenž není zrovna nejlevnější, nanášíte si ho jednou či dvakrát denně, ale ani po měsíci se nedostaví kýžený efekt. Zbytečně vyhozené peníze, nemyslíte?

Bělení intimních partií nabízí také spousta dermatologických klinik. Jedná se zpravidla o ambulantní ošetření s dlouhotrvajícím účinkem, jenž se dostaví velice rychle. Bělící peeling je schopen zbavit vás pigmentace v oblasti konečníku, zevního genitálu, ale také třísel. Ošetření vás nijak neomezí v běžném životě, neboť není nutná hospitalizace ani rekonvalescence.

Protože bělení představuje neinvazivní zákrok, není potřebná ani anestezie. Stačí se tedy objednat na konkrétní kliniku, která takovou službu nabízí, přijít, posadit se na místo, kam vám ukáže odborník, a potom nastane celý proces. Strach mít rozhodně nemusíte, protože se pouze na intimní místa nanese kosmetický preparát obsahující kyselinu glykolovou, která dokáže proniknout až do nejhlubších vrstev kůže.

Ošetření zabere zhruba půl hodiny, maximálně ale hodinu, a potom se můžete vrátit ke svému běžnému životu. Jediné, co se doporučuje, je na týden vynechat saunu a koupání v bazénu.

Bělení intimních partií není žádná novinka

I v minulosti se ženy zajímaly o to, jak vypadají jejich genitálie. Protože se jim prostě tmavá pigmentace nelíbila, tak používaly pro bělení kůže citronovou šťávu. Vitamín C je totiž známý tím, že zesvětluje kůži, neboť působí jako antioxidant. Pokud byste chtěla tento způsob vyzkoušet nyní i vy, rozmyslete si to, protože pokožka na citronovou šťávu nereaguje příliš dobře kvůli její kyselosti. Nicméně v minulosti neměly ženy na výběr.

Jak často se bělení opakuje?

Počet návštěv záleží na tom, jaké množství pigmentace v daných oblastech máte. U většiny však stačí pouze jedno ošetření. Informují vás o tom přímo na klinice podle toho, jak uvidí přímo vás, respektive pigmentaci konkrétní části těla.

Ošetření není možné podstoupit, jestli zrovna proděláváte zánětlivé či infekční onemocnění v poševní oblasti. Prvně je lepší dořešit problém s onemocněním, až potom se pusťte do bělení.

Stačí udělat první krok...

Stydíte se zajít na takové ošetření, ale trápí vás to, jak kůže v intimních částech vašeho těla tmavne? Odhoďte stud stranou, dopřejte si spíše to, po čem toužíte. V současné době existuje spousta klinik, kde bělení genitálií provádí, takže se najde minimálně jedna i ve vašem okolí.

Třeba na klinice estetické dermatologie Dermaestet v Brně používají k bělení také výše zmíněnou přírodní kyselinu glykolovou. Nejedná se o žádný peroxid, ani jinou chemii. Kdo z vás by nechtěl za půl hodiny omládnout o pár let?

Reklama