moeny

„Vzala jsem si rozvedeného muže se dvěma závazky, a to byla chyba. Jeho bývalá ho ždíme z každé koruny a on jí nedokáže říci ne. Pomalu ho budu muset začít živit.“ Přečtěte si příběh, který jsem vyslechla ve vlakovém kupé. Domnívám se, že je hojný jako podzimní viróza.

Mají na to právo?

Mám toho dost. Můj Honza se se svou ženou rozvedl před lety, kdy si ona našla jiného. V době, kdy se utápěl ve smutku, jsem ho potkala já a pomohla mu z nejhoršího. Zamilovali jsme se do sebe a po dvou letech se vzali. Narodil se nám malý Jenda a my začali plánovat, že si vezmeme hypotéku a postavíme si vlastní domek. To bylo před dvěma lety. Pak se s jeho bývalkou rozešel ten její a ona nám začala dělat peklo. Najednou nemohla vyjít se svým platem, a i když Honza na své dvě děti platí přes deset tisíc měsíčně, bylo jí to málo a chtěla víc. Začala vyhrožovat soudem a mému hloupému Honzovi se jí zželelo. Přece se nebude tahat po soudech a nenechá v bídě matku svých dětí, notabene i děti? A tak jsme se uskrovnili a Honza pár tisícovek na alimenty přitlačil. Vydělává pětatřicet čistého, měl pocit, že si to může dovolit.

Notebook místo sešitu

To si myslela i bývalá. Po pár měsících jí ale i tohle přišlo málo. Svého dosáhla velice lehce, Honza je určitě v balíku a mohl by platit ještě víc. A tak začaly přicházet úpěnlivé maily a esemesky. Malá Janička potřebuje větší kolo, na zimu lyže, Lukáš nový notebook – začne po prázdninách studovat gymnázium a dnes ho místo sešitů má přece každý!

Honza je ňouma, teď už to vím. Ještě ani jednou neřekl ne a všechno požadované koupil. Vždyť to jsou přece jeho děti, ne? Argumentuje.

Že náš Jeník má tříkolku po bratránkovi a zimní bundu ze sekáče, snad ani neví. Tvrdí, že má ke svým starším dětem výčitky svědomí a že jim nemá jak vynahradit to, že se o ně nestará. Ale vždyť on se stará! Bere je k nám každý víkend a přijít můžou také, kdy chtějí. A že se rozvedl? Za to přece může jeho žena, ne?

Plány vzala bývalka

Když jsem zavedla řeč na náš plán s domkem, oznámil mi, že ho asi budeme nuceni odložit. Z výplaty mu zbývá sotva třetina, splácet hypotéku si nemůže dovolit. Zůstala jsem jako opařená. Nakonec z něj vylezlo, že dobrých dvacet tisíc měsíčně spolykají jeho dvě starší děti. V tom zazvonil telefon. Volala bývalka, aby jim Honza přispěl na dovolenou u moře! „Bude vám stačit desítka? Víc fakt dát nemůžu,“ zaslechla jsem skrz dveře a rozbrečela se! Co mám dělat? Mám se s ním rozvést, aby mi začal dávat peníze?

Reklama