shutterstock-1157355307.jpgFoto: Shutterstock

„Oba s přítelem pracujeme v pohostinství, já jako kuchařka a on jako číšník. V březnu jsem kvůli koronaviru přišla o práci a partner dostal jen zkrácený úvazek. Zůstala jsem doma a začala se víc věnovat domácnosti. Hned jsem všechno uklízela, vyvářela, několikrát týdně jsem pekla čerstvé pečivo a měla jsem i víc času na oblíbené seriály,“ popisuje Agáta, jak se proměnil její život.

Podle ní si partner na tento nadstandardní servis rychle zvyknul. S otevřením restaurací se ale Agáta vrátila do práce a na všechny tyto činnosti už neměla čas. Přítel jí to teď vyčítá.

„Jíme v práci, takže už nevyvářím. Uklízím normálně, ale prostě už nemám čas lítat po bytě jako v karanténě. Po práci chci mít taky nějaký čas pro sebe a podívat se třeba na seriál. Přítel to ale nechápe, shání se po čerstvě upečené buchtě, vadí mu, že hned neumyju použitou skleničku, a dokonce mi řekl, že jsem pěkně líná lemra,“ svěřuje se Agáta.

Té se zdá, jako by byl její přítel před a po karanténě někdo jiný. Přitom jsou spolu už čtyři roky. Již nyní má Agáta obavy, jak se bude chovat, až se jim narodí dítě a ona nastoupí na mateřskou. „To si ze mě udělá služku, protože budu doma s dítětem?“ ptá se. 

Reklama