„Před půl rokem jsme se s přítelem konečně nastěhovali do vlastního bydlení. Do menšího, ale útulného domečku ve stejném městě, kde žije moje matka. A protože máme kočku a kytky, poprosili jsme před odjezdem na dovolenou mamku, jestli by nám kočku nekontrolovala a kytky nezalívala. Byla hodná a nadšeně souhlasila, ale po návratu jsem zjistila, že tam celý týden i bydlela,“ popisuje Kristýna.

64c79ab866d86obrazek.png
Foto: Shutterstock

To by jí prý ani tolik nevadilo, protože mají pokoj pro hosty a kočička alespoň nebyla přes noc sama. Problém Kristýna vidí v tom, že po matčině týdenním pobytu nezůstalo v domě skoro nic jako před odjezdem.

„Když jsme se vrátili z dovolené, mamka na nás doma čekala, zeptala se, jak jsme se měli, vrátila nám klíče a potom jela k sobě domů. S přítelem jsme potom začali zjišťovat, že je toho doma spoustu jinak. Hodně věcí jsme nemohli najít, protože nebyly tam, kam je běžně dáváme, ale úplně někde jinde. Matka udělala generální úklid a dům přeorganizovala podle svých představ. Mimo jiné uklidila šuplík s léky a ty prošlé vyhodila, přerovnala špajz i lednici, vyplela zahradu, koupila alba a uspořádala nám fotky, které jsme měli jen tak v krabicích a přesunula některé dekorace, a dokonce i jeden kus nábytku a pár kytek úplně jinam. Snad žádný obsah šuplíku nezůstal ve stejném stavu, jako když jsme odjížděli a pár věcí úplně postrádáme,“ tvrdí Kristýna, která okamžitě volala matce.

Snažila se být slušná, ale také jí řekla, že překročila hranici. S manželem ji prosili pouze o zalévání květin a péči o kočku, nikoli o přeorganizování a úklid celé domácnosti. Kristýnina matka ovšem nechápe, co udělala špatně a urazila se.

„Prý jsme nevděční a ona nám příště nepomůže vůbec, když si ničeho nevážíme. Úplně to všechno otočila proti nám, přitom si myslím, že jsme jednoznačně v právu. Problém ale je, že plánujeme ještě jednu dovolenou a opět bychom od matky potřebovali, aby nám pomohla,“ uzavírá Kristýna.

Zdroj: respondentka Kristýna

Čtěte také:

Reklama