V minulých letech propukla běžecká horečka a běhu propadl kde kdo. Jsem ráda, že tento sport nabudil řadu lidí k pohybu, vidím to kolem sebe, kolik mých kamarádek obulo boty a vyrazilo na cyklostezky, ne na kole, ale v běžeckých botách.

Blíží se zima a pomalu je již brzy tma. Ta odrazuje od večerních výběhů. Ale když je chuť běhat, dá se v zimě, i ve tmě. Takové provětrání hlavy, protažení svalů v zimním větru, to je příjemný zážitek. Navíc i dobrý pocit, že člověk pro sebe něco udělá, překoná lenost a nechuť potýkat se s deštěm, zimou a loužemi…

běh

Běhat se dá velmi dobře v zimě, stejně jako v létě. Jen je potřeba se na chladné období připravit. Dobře se obléci, vsadit na kvalitní funkční oblečení, na dobré boty, čepici a čelovku. Pokud běháte, určitě mi dáte za pravdu.

Sama mám s tím zkušenost a jsou pro mne důležité tyto věci:

  • Dobrá bunda, která neprofoukne a má reflexní prvky – je nutné být ve tmě vidět!
  • Čepice – když je zima na hlavu, je to opravdu nepříjemné
  • Elastické kalhoty odolné proti zimě, zejména stehna a zadek
  • Elastický bederní pás – aby mi netáhlo na záda, používám pás, který vypadá jako minisukně, posílí to oblast zad proti zimě
  • Dobré boty – jsou základem pro jakékoliv počasí
  • Doplňky nezbytné pro zimu: tenké rukavice, ledvinku, šálu, čelovku

běh

Nevím jak vám, ale mne nevyhovují kompresní podkolenky, raději mám teplejší běžecké ponožky. Důležité je také zbytečně se moc neoblíkat.. jakmile se zahřejete, není kam při běhu odkládat přebytečné vrstvy a běžet s pocitem přehřátí jak v sauně taky není ono. Já důvěřuju své bundě. I když je tenká, dobře drží teplo a dvě spodní vrstvy si beru až když je zima kolem nuly.. a když je pod nulou, je super mít aspoň 1 triko s dlouhým rukávem s vlákny vlny merino.

běh

Protože sportovní značky myslí na běžce v zimě, ráda vás seznámím s tipy, v čem běhat v zimě. Je pěkné, že i my běžkyně můžeme být v zimě marnivé a ještě při běhy vypadat stylově. Chválím značky za jejich materiály a barvy, ze kterých ke radost vybírat.

běh

Běhu zdar, těším se na vaše postřehy.

Už jste se přihlásily na jarní závody, na které je třeba trénovat přes zimu?

Tady jsou moje tipy:

Kratší závody i delší – seznam pro podzim 2015

Velké akce příští rok:

  • 2.4.2015

http://www.runczech.com/cs/akce/sportisimo-1-2maraton-praha-2016/index.shtml

  • 7.5.2015

http://www.runczech.com/cs/akce/volkswagen-maratonsky-vikend-2016/index.shtml

Reklama