Běh pro život vrcholí v Praze, v sobotu 25. června. Odstartuje ho Tereza Kostková, poprvé se poběží ve Stromovce. Cílem čtvrtého ročník Běhu pro život je vybrat 3,5 mil. Kč na zajištění domácí péče pro onkologicky nemocné děti.

běhPatronkou pražského Běhu pro život je i v letošním roce herečka a moderátorka Tereza Kostková, známá například ze seriálů Ordinace v růžové zahradě nebo Pojišťovna štěstí. Během odpoledního programu vystoupí i kapela Queenie - Queen Revival. Cílem 4. ročníku běhu, který organizuje Nadační fond Tesco, a v Praze se koná pod záštitou primátora Bohuslava Svobody, je vybrat 3,5 milionu korun. Právě tato částka je třeba na zajištění domácí péče pro 160 onkologicky nemocných dětí po dobu dvou let. K dnešnímu dni se podařilo vybrat více než 1,6 mil. Kč! Pražský běh odstartuje v sobotu 25. června v 15 hodin od Průmyslového paláce v Holešovicích, kde bude též cílová rovinka.

„Jsem moc ráda, že mohu být opět patronkou Běhu pro život. Podobných iniciativ pro skutečně dobrou věc není nikdy dost. A navíc - jak lépe aktivně strávit volný den než udělat s přáteli nebo rodinou něco pro sebe a své zdraví a současně pomoci druhým? Doufám, že Pražané budou mít stejný názor a rozhodnou se také podpořit domácí péči onkologicky nemocných dětí. Na shledanou na startu,“ vzkazuje Tereza Kostková.

Cílem projektu je kromě jiného také podpora zdravého životního stylu. Trasy jsou, včetně té pražské, navrženy tak, aby je zvládl opravdu každý třeba s malými dětmi nebo kočárkem - není nutné běžet, ale zúčastnit se. Trasa pražského běhu začíná u Průmyslového paláce. Účastníci poběží krásným a udržovaným parkem Stromovka, který k běhu nabízí přímo ideální podmínky, okolní prostředí plné zeleně totiž poskytuje příjemný polostín. Trasa povede podél Vltavy a Malé říčky, zpět do cíle se účastníci dostanou kolem Zeleného rybníka a Rozinky. Cíl běhu je stejně tak jako start před Průmyslovým palácem.

Již od 13.30 bude pro zájemce připraven bohatý doprovodný program. Na děti čeká maxitrampolína, skákací hrad, horolezecká stěna a další atrakce, v 15.30 začíná koncert kapely Queenie. Samotný závod bude odstartován v 15 hodin. Každý zaregistrovaný běžec obdrží originální tričko Běhu pro život, startovní číslo, malý dárek a v cíli zaslouženou medaili.

Celý výtěžek Běhu pro život bude věnován na nákup pomůcek nezbytných pro zajištění domácí péče, školy na dálku, ošetřujícího personálu a spotřebního zdravotnického materiálu.

běh

Jak lze pomoci:

  • účastí na běhu a zaplacením startovného v minimální výši 200 Kč. Startovné pro děti do 14 let a seniory nad 65 let činí 50 Kč a pro rodiny - jedno až tři děti a dva dospělí - 450 Kč
  • založením profilu „virtuálního běžce“ na www.behprozivot.cz, kam lze pozvat přátele, rodinu a kolegy, a svým prostřednictvím pomoci vybrat prostředky ve prospěch projektu
  • výběrem a podporou „virtuálního běžce“ na www.behprozivot.cz
  • zasláním dárcovské SMS ve formě DMS KRTEK v hodnotě 30 Kč na číslo 87 777 (partner projektu NFDO Krtek obdrží 27 Kč)
  • zasláním finančních prostředků přímo na účet Nadačního fondu Tesco 6068501001/5500
  • zakoupením originálních modrých tkaniček za 50 Kč ve vybraných obchodech Tesco a v místě konání běhu
  • tím, že se stanete fanouškem Běhu pro život na Facebooku a zapojíte se do aplikace Tkaničkománie, jež bude rozšiřovat virtuální síť lidí, kteří se rozhodli aktivně zapojit do projektu

Podrobnosti o možnostech, jak přispívat, novinky o Běhu pro život, fotografie z běhů, rozhovor s patronkou Terezou Kostkovou a přehled vybraných částek jsou k dispozici na www.behprozivot.cz nebo na facebookové stránce Tesco Běh pro život.

Letošní v pořadí již čtvrtý ročník Běhu pro život se koná v celkem sedmi městech po celé České republice - začíná vždy v 15 hodin. 14. května odstartoval v Pardubicích, 21. května se přesunul do Brna, 28. května do Českých Budějovic, 4. června do Ostravy a 11. června do Ústí nad Labem. V sobotu 18. června se sešli běžci v Plzni, celá série vyvrcholí 25. června právě v Praze.

Minulé ročníky Běhu pro život

běh

Během uplynulých ročníků se akce zúčastnilo celkem 15 715 běžců v různých městech České republiky a na dobročinné účely bylo vybráno 5 524 266 Kč.

3. ročník
Třetí ročník Běhu pro život se uskutečnil v pěti městech České republiky. Akci svým jménem podpořili také patroni: v Plzni Iveta Lutovská a Jana Plodková, v Brně Roman Vojtek a Lucie Smatanová, v Ostravě Renata Langmannová, Martin Chodúr a Aneta Vignerová, v Pardubicích Roman Zach a v Praze Tereza Kostková, Jan Antonín Duchoslav a Diana Kobzanová. Celkem byly vybrány 3 mil. Kč na výzkum dětských nádorových onemocnění. K dosažení této úctyhodné částky se zasloužilo více než 8 700 běžců a mnoho dárců, kteří projekt podpořili přispěním DMS, zasláním finančního daru, zakoupením modrých tkaniček či podporou virtuálního běžce.

2. ročník
Druhý ročník byl organizován ve prospěch projektu Domácí péče, který spočíval v zajištění možnosti domácí léčby dětských onkologických pacientů namísto dlouhodobého pobytu v nemocnici. Běhů v celkem pěti městech se zúčastnilo přibližně 4 500 běžců. Projektu pomáhali také patroni Jiří Langmajer (Plzeň), Tomáš Matonoha (Brno), Monika Žídková (Ostrava), Roman Zach (Pardubice) a Tereza Kostková (Praha). Díky velkému zájmu veřejnosti se celkově vybralo 1 954 266 Kč.

1. ročník
Prvního ročníku se zúčastnilo celkově téměř 3 000 lidí a podařilo se vybrat více než 570 000 Kč. Celý výtěžek byl věnován na podporu České onkologické společnosti, která jej využila na nákup přístrojů a na výzkum v oblasti onkologie.
Více informací je k dispozici na www.behprozivot.cz.

běh

O Nadačním fondu Tesco

Založení Nadačního fondu Tesco v roce 2009 bylo logickým vyústěním dlouholeté systematické pomoci společnosti Tesco neziskovému sektoru. Hlavním posláním fondu je podpora organizací působících v oblasti zdravotní a sociální péče nebo zabývajících se ochranou životního prostředí. Fond se dále zaměřuje zejména na podporu neziskových organizací, které působí v oblasti výchovy a vzdělávání nebo se specializují na rozvíjení volnočasových aktivit a talentu dětí a mládeže. Podporu fondu mohou získat rovněž organizace zaměřené na péči o zdravotně postižené či sociálně znevýhodněné občany. Důležitou součástí činnosti fondu je i podpora zdravého životního stylu, ochrana životního prostředí a pomoc při živelných katastrofách. Stěžejními projekty, kterými se Nadační fond Tesco každoročně zabývá, jsou grantová řízení a Běh pro život. V loňském roce Fond rozdělil více než sedm milionů korun, největší díl prostředků, přes 3, 6 mil. Kč, putoval na účet sbírky Pomozte dětem!, která je veřejnosti známá jako Kuře. Více než tři miliony korun z projektu Běh pro život přispěly na výzkum léčby v oblasti dětské onkologie. Rovných 700 tisíc korun pak bylo rozděleno neziskovým organizacím v grantovém řízení Nadačního fondu Tesco. Více informací je k dispozici na www.nadacnifondtesco.cz.

Reklama