Povodně ovlivňují celou naši republiku. A také hodně akcí a programů ve městech. Také Běh pro Paraple je kvůli povodním odložený. Ve čtvrtek se tedy běhat nebude!

Včera ještě všechno vypadalo nadějně, ale dnes už je jasné, že Běh pro Paraple se přesouvá na jiný termín. O dalších podrobnostech vás budeme informovat.


Včera napsaná zpráva už neplatí....

Ve čtvrtek se poběží! Každoroční akce Centra Paraple má letos název: Běh pro Paraple 2013 - KAŽDÁ NOHA DOBRÁ. Závod se koná 6. června od 15 hodin v pražských Letenských sadech. Doufejme jen, že se umoudří počasí a opravdová paraplata nebudeme při běhu potřebovat.

Já se chystám na Běh pro Paraple poprvé a doufám, že nebudu potřebovat deštník. Ale i kdyby ano, déšť mě určitě neodradí. Stejně jako organizátory, 14. ročník benefiční akce ve prospěch Centra Paraple se uskuteční i přes nepřízeň počasí. „Přípravy jedou dál. Ale je to náročné, nejdříve jsme překládali golf kvůli sněhu, teď tohle...,“ řekla Kateřina Jungbauerová z Centra Paraple.

beh

Každý, kdo přijde a poběží závod na 100 metrů, pomůže Centru Paraple, které ročně využívá 1400 lidí s poškozením míchy. Startovné je 300 Kč a navíc za něj dostanete originální tričko. Ostatně to si mohou koupit i všichni ostatní, kterým se třeba běžet nechce. Děti mají startovné 50 Kč.

Centrum Paraple pomáhá lidem na vozíku po poškození míchy už devatenáct let, závody se pak konají od roku 2000. Běh pro Paraple je speciální závod, vůbec totiž nejde o výkony, ale o chuť pomoci a vyjádření podpory lidem na vozíku. Závodí se ve dvojicích, běhat mohou celé rodiny nebo zástupci firem. A kdo běhat nechce, může klidně i chodit.

Odpoledne zahájí v 15 hodin Zdeněk Svěrák a moderátoři akce Kateřina Nekolná a Vladimír Kroc. Na závodní dráhu se jako první vydají skotští dudáci The Rebel Pipers se svým vystoupením. Program vyvrcholí v 19 hodin, kdy bude koncertovat Jaroslav Uhlíř se svou kapelou. A koho uvidíme na startu? Například Pavla Nového, Petra Čtvrtníčka, Elišku Balzerovou a jiné známé osobnosti. Děti se mimo jiné mohou těšit na Divadélko Romaneto a šlapací autíčka KETTLER. Součástí programu je ukázka činnosti Centra Paraple.

Těším se, že se v Letenských sadech sejdeme!

beh

Jako každý rok odstartuje Běh pro Paraple Zdeněk Svěrák Foto: Martin Salajka

Další informace naleznete na stránkách www.paraple.cz a na www.facebook.com/paraplecentrum

Reklama