6475d369d7eb3obrazek.png
Foto: Shutterstock

Online tréninky
V období covidové pandemie byly online tréninky na vzestupu z nouze a nutnosti, staly se ale trendem, který pokračuje i v roce 2023. Přestože řada lidí se vrátila do fitness center a posiloven, mnozí se rozhodli, že návštěvy těchto zařízení budou kombinovat s online cvičením. S tím souvisí i rozmach cvičení využívající virtuální realitu. Šetří to čas a připojit se lze prakticky odkudkoli. To oceníte hlavně s nadcházejícím obdobím dovolených.

Reverzní běh
Zní to možná trochu divně, ale reverzní běh, tedy běh pozpátku, je jedním z nejžhavějších fitness trendů současnosti. Podle magazínu Gym Desk může tento způsob běhu pomoci pacientům, kteří se zotavují po zranění, klade větší důraz na hamstringy, pomáhá s lepším držením těla a má i řadu kardiovaskulárních přínosů.

Cvičení na držení těla
Stále více lidí pociťuje důsledky sedavého zaměstnání a špatného držení těla. To vede k ochabnutí určitých svalových skupin a také k jejich bolesti. Cvičení, které ulevuje a posiluje ty správné partie, je tedy vyhledávanější a vyhledávanější. Zaměřuje se hlavně na pánevní dno, kyčelní komplex či vzpřimovače trupu.  

Spojení s přírodou
Fyzické i emocionální spojení s přírodou narůstá na popularitě, a proto se cvičení z tělocvičen stále častěji přesunuje ven do přírody. Zvlášť když tomu nahrávají venkovní příznivější teploty.

6475d39c1c435obrazek.png
Foto: Shutterstock

Retro cvičení
Další trend hraje na nostalgickou notu. Do módy se vrací mnohá cvičení a typy tréninků, které byly populární dříve. Podle trenérky Samanthy Clayton je to například step aerobic, který byl na výsluní zejména v osmdesátých a devadesátých letech.

Mini tréninky
Zaneprázdněným lidem nebo těm, které dlouho nebaví jeden druh pohybu, by mohly vyhovovat takzvané mini tréninky. Může jít i silový trénink, jógu či kardio pohyb, kterému se můžete věnovat v intervalech deseti minut. Buď když si během dne najdete čas, nebo je lze poskládat za sebou.

Regenerace a protažení
Čas na protažení a následnou regeneraci by si měl po tréninku dopřát každý, ale ne všichni to zodpovědně dělají, v letošním roce se ovšem počet lidí, kterým záleží na tom, aby si jejich těla a svaly odpočinuly, zvýší. K tomu jsou uzpůsobena i speciální studia zaměřená na relaxaci či lekce určené ke zpomalení a protažení.

Zdroje: Gym Desk, Bustle, Vogue, Shape, Country and Townhouse

Čtěte také:

Reklama