...to řekne mnoho lidí, hlavně v dnešní době, která je tak uspěchaná. Mnoho z nás hledá po práci či celodenním vypětí s dětmi nějaký druh relaxu, sport, hlavně aktivní odpočinek. Většina již pochopila, že chůze, běh, či tzv. „indiánský“ běh, je ten nejlepší způsob, jak odpočinku dosáhnout. Protáhnout tělo, zpotit se, vypustit adrenalin.

PRO běhání mluví i několik dalších pozitiv, každý si může jít zaběhat, kdy chce, není vázaný na určitou hodinu, délku běhu si upravuje dle svých momentálních možností a schopností, finance investuje pouze do obuvi a oblečení. To vše předčí všechny ostatní sporty, které jsou provozovány uvnitř ve fitcentrech.
Potřebu kvalitního oblečení, jak u pokročilých, ale i začínajících běžců znají nejlépe značky Craft a INOV-8. Záměrně mluvíme i o začátečnících, protože ti se můžou potit úplně stejně, ne-li více, než pokročilí běžci.  

Craft a INOV-8 dělají všechno proto, abyste vášni z běhu propadli i Vy. Letošní běžecká kolekce nabízí téměř 40 novinek. Ať již milujete běh v jakékoliv podobě, v nabídce je oblečení a doplňky, které uspokojí jakékoliv nároky bez ohledu na podmínky. Nejpokročilejší materiály, nejvyspělejší technologie – 30 let zkušeností. Všechno je otázka správného výběru. Zbývá vyběhnout a užít si ten pocit...
A protože je jaro v plném proudu a vyběhli už téměř všichni, navíc se blíží Pražský maraton, máme několik tipů pro Vaši inspiraci.

Běh – Trail – ženy

CRAFT Performance Hybrid triko krátký rukáv                                                                                                                                     

Je tvořeno z 2 různých pletenin. Speciálně upravené polyesterové vlákno na přední straně má výborné transportní vlastnosti odvodu vlhkosti a rychleschnoucí efekt. Čtyř kanálkový Mesh v podpaží, na límci a rukávech dotváří celkové pohodlí a ventilaci oděvu. Prodloužený ¾ přední zip je zakončen do garáže. Jedna boční meshová kapsa na energetické doplňky a jedna přední kapsa na zip. Reflexní ošetření po celém obvodu. Prodloužená záda se silikonovým páskem proti vyhrnování.

Barva: růžová s šedou a oranžovou
Cena: 1 250 Kč

CRAFT Run Fast šortky                                                                                                                                                                                     

CRAFTBěžecké šortky s krátkými vnitřními elastickými kalhoty. Elastické kalhoty jsou se šortkami spojeny na pevno a chrání stehna před třením a oděry zejména během dlouhotrvající intenzivní zátěže. Svrchní materiál šortek je odlehčený s mechanickým strečem. Po stranách a na zadním díle jsou vybaveny elastickými ventilačními panely pro optimální volnost pohybu a ventilaci. Jedna zadní kapsička na zip v oblasti beder.

Barvy: růžová, šedá s růžovou
Cena: 950 Kč

CRAFT Body Control návleky                                                                                                                                                                        

Pevný, kompresní materiál redukuje vibrace svalstva a podporuje průtok krve a okysličení tkání. Napomáhá tak rychlejší regeneraci a omezuje otoky nohou a bolesti svalů. Při dlouhotrvající zátěži snižuje poškozování svalové hmoty. Díky kanálkové struktuře pleteniny je umožněna cirkulace vzduchu, čímž dochází k ochlazování a odvětrání nohou.

Barvy: černá, bílá
Cena:  450 Kč

Běh – Trail – muži

CRAFT Performance Hybrid triko krátký rukáv                                                                                                                                     

CRAFTJe tvořeno z 3 různých pletenin. Speciálně upravené polyesterové vlákno na přední straně má výborné transportní vlastnosti odvodu vlhkosti a rychleschnoucí efekt. Čtyř kanálkový Mesh v podpaží, na límci a rukávech dotváří celkové pohodlí a ventilaci oděvu. Prodloužený ¾ přední zip je zakončen do garáže. Jedna boční meshová kapsa na energetické doplňky a jedna přední kapsa na zip. Reflexní ošetření po celém obvodu. Prodloužená záda se silikonovým páskem proti vyhrnování.

Barva: černá se žluto-zelenou
Cena: 1 250 Kč

CRAFT Performance Hybrid šortky                                                                                                                                                            

CRAFTDelší běžecké šortky s vnitřními elastickými kalhoty nad kolena jsou ideální pro intenzivní dlouhotrvající zátěž. Kompresní elastické kalhoty jsou se šortkami spojeny na pevno a chrání stehna před třením a oděry. Svrchní materiál šortek je odlehčený s mechanickým strečem s částečně vodě odpudivou úpravou. Šortky jsou v potících zónách vybaveny elastickými ventilačními panely pro optimální volnost pohybu a ventilaci. Speciálně snížený pás šortek pro dosažení maximálního pohodlí během dlouhých běhů. Čtyři meshové kapsy na energetické doplňky v oblasti bederní páteře + jedna zadní kapsa na zip.

Barva: černá s šedou
Cena: 1 090 Kč

CRAFT Body Control podkolenky                                                                                                                                                                

Pevný, kompresní materiál redukuje vibrace svalstva a podporuje průtok krve a okysličení tkání. Napomáhá tak rychlejší regeneraci a omezuje otoky nohou a bolesti svalů. Při dlouhotrvající zátěži snižuje poškozování svalové hmoty. Díky kanálkové struktuře pleteniny je umožněna cirkulace vzduchu, čímž dochází k ochlazování a odvětrání nohou. Podkolenka je pod kolenem opatřená širokou elastickou manžetou, která zajišťuje pevné usazení na noze. Oblast chodidla je přetvarována a opatřena elastickým páskem kolem nártu, který zabraňuje nežádoucím pohybům na noze.

Barvy: černá, bílá
Cena: 550 Kč

INOV-8 Trailroc 255

CRAFTNeexistuje lepší volba na dlouhý horský běh! Špičková podešev Trailroc, která je složena je tří různě tvrdých směsí pryže, v kombinaci s prodyšným, nenasákavým, bezešvým, po obvodu vyztuženým a dostatečně širokým svrškem poskytuje chodidlům dokonalý komfort v těch nejnáročnějších podmínkách. Příčná klenba v této botě může pohodlně pracovat, není stresována úzkým svrškem. Chodidla jsou jištěna v lůžku mezipodešve pevnou obsázkou svršku, takže i při těžkých traverzech budou přesně a jistě ovládat situaci.

Inovovaná výrobní edice 2014 doznala drobných změn. Přední část svršku, v místě příčné klenby, kde je vykonáván největší tlak na svršek a tedy i na chodidlo, byla úplně osvobozena od spojů, švů a výztuh, aby nedocházelo k nežádoucím otlakům. Svršek zůstal bezešvý.

Váha: 255 g
Cena: 2 990 Kč

Běh – silnice – ženy

CRAFTCRAFT Sublimated triko krátký rukáv a nátělník             

Funkční a zároveň velmi módní trika a nátělníky zaujmou svým jemným potiskem, tvořeným sublimační technikou. Oděv je tvořen základní elastickou pleteninou, doplněnou na zádech, v podpaží a po stranách odlehčeným Meshem. Obě pleteniny jsou tvořeny čtyř kanálkovým vláknem, které zajišťuje dokonalý transport vlhkosti. Reflexní ošetření. Otvor pro MP3 přehrávač. Ochrana proti škodlivým UV paprskům (UPF 25+).

Barvy: růžová, oranžová, bílá, modrá
Cena trika: 890 Kč, cena nátělníku: 790 Kč

CRAFT ACTIVE sukně                                                                                                                                                                                        

CRAFTMódní funkční sportovní sukně s vnitřními boxerkami. Základní materiál s mechanickým strečem s vodě a větru odpudivou úpravou si zachovává svoji prodyšnost. Potící se partie jsou ošetřeny odlehčeným Meshem na bocích, v pase a bederní oblasti. Vnitřní boxerky z polyesterového vlákna zajišťují dobrý odvod potu. Reflexní ošetření. Jedna zadní kapsa na zip. Dvojí stažení v pase

Barvy: růžová, černá
Cena: 850 Kč

CRAFT Media Sleeve návlek na paži

CRAFTNávlek na paži s kapsou pro telefon a MP3 přehrávač. Příjemný elastický materiál Lycra Sport si zachovává svoji tvarovou stálost. Vnitřní kapsa na telefon/MP3 přehrávač je voděodolná s vnitřní laminací. Průhledný svrchní obal kapsy. Odlehčený Mesh pro optimální prodyšnost. Silikonový potisk na vnitřní straně horního lemu zabraňuje sjíždění návleku. Reflexní logo. Prodáváno jako 1 kus na 1 paži. Unisex.

Barvy: černá, růžová
Cena: 290 Kč

INOV-8 F-lite 249

CRAFTPříjemná a pohodlná bota je jednou z nejuniverzálnějších bot na trhu. Svršek je dostatečně široký v místě příčné klenby, takže chodidla mohou přirozeně a dlouhodobě pracovat.

Měkčí opatek je výrazně citlivější k patám i achilovkám, ploché šněrovadlo neotlačuje nárt ani při pevném stažení. Každý běžec ocení pevnější bezešvý svršek, který v případě použití vhodného druhu běžeckých ponožek nezpůsobuje nepříjemné otlačeniny a puchýře. Sklon mezipodešve 6mm nabízí optimální úroveň propriocepce a ochrany chodidel i v případě nastávající únavy.Celý koncept F-lite je velmi oblíbený v komunitě funkčního fitness.

Váha: 249g
Cena: 2 990 Kč

Běh – silnice – muži

CRAFT PR Sublimated triko krátký rukáv a nátělník       

CRAFTFunkční a zároveň velmi módní trika a nátělníky zaujmou svým jemným potiskem, tvořeným sublimační technikou. Oděv je tvořen základní elastickou pleteninou, doplněnou na zádech, v podpaží a po stranách odlehčeným Meshem. Obě pleteniny jsou tvořeny čtyř kanálkovým vláknem, které zajišťuje dokonalý transport vlhkosti. Reflexní ošetření. Otvor pro MP3 přehrávač. Ochrana proti škodlivým UV paprskům (UPF 25+).

Barvy: modrá, černá, béžová
Cena trika: 950 Kč, cena nátělníku: 850 Kč

CRAFT Performance Hybrid elastické kalhoty

CRAFTDíky různým typům materiálů a perfektní ergonomii jsou doporučovány pro intenzivní a dlouhotrvající zátěž (traily). Základ elastických kalhot tvoří kompresní materiál v oblasti stehen, jehož úkolem je eliminovat vibrace svalů při pohybu a tím napomoci sportovci soustředit veškerou energii na podávaný výkon. Na bocích, v rozkroku a oblasti kolen jsou integrovány elastické panely pro zvýšení flexibility. Čtyř kanálkový Mexh v pase a pod koleny zajišťuje optimální ventilaci v potivých partiích. Přetvarovaná kolena, zadeček, ergonomický střih a elastické švy dotváří celkové pohodlí oděvu a volnost při pohybu. Dvojí stažení v pase. Dvě meshové kapsy na bocích. Jedna zadní kapsa na zip. Reflexní ošetření po celém obvodu.

Barvy: černá se žluto-zelenou, černá
Cena krátkých elastických kalhot: 890 Kč
Cena ¾ elastických kalhot: 1 090 Kč

INOV-8 F-lite 262

CRAFTZákladním modelem řady F-LITE NATURAL je model 262 se sklonem mezi patou a špičkou 6mm. Příjemná a pohodlná bota je jednou z nejuniverzálnějších bot na trhu. Svršek je dostatečně široký v místě příčné klenby, takže chodidla mohou přirozeně a dlouhodobě pracovat.

Měkčí opatek je výrazně citlivější k patám i achilovkám, ploché šněrovadlo neotlačuje nárt ani při pevném stažení. Každý běžec ocení pevnější bezešvý svršek, který v případě použití vhodného druhu běžeckých ponožek, nezpůsobuje nepříjemné otlačeniny a puchýře. Sklon mezipodešve 6mm nabízí optimální úroveň propriocepce a ochrany chodidel i v případě nastávající únavy.

Celý koncept F-lite je velmi oblíbený v komunitě funkčního fitness.

Váha: 262g
Cena: 2 990 Kč

SPARTAN a další překážkové běhy typu

CRAFTFenomén tzv. „obstacle races“ radikálně vstoupil do našeho prostředí. Asi každý, kdo vyzkouší tento typ závodu, je nadšen, pohlcen a při nejbližší příležitosti jde znovu na věc. Zapomeňte tady na uhlazený asfalt, městský parčík. Nohy budou možná poslední část těla, která bude bolet. SPARTAN prověří komplexně vaši vytrvalost, obratnost, sílu a odolnost.

Atraktivní, moderní a funkční oblečení je tu na nic. Veledůležité jsou zde boty. Musí mít výborný grip, protože často neuvidíte pod nohy, často budete po kotníky v blátě, polezete přes překážky, na laně a boty vás musí podržet. Kontakt podešve s rozbahněnou podložkou musí být účinný, jinak ztrácíte energii, a kdo se chce celou dobu klouzat v blátě. Obyčejné kecky se silničním vzorkem nechejte doma. Taky byste je mohli dlouho lovit v blátě. Bota by měla být také nenasákavá, abyste po druhém kilometru netáhli s sebou balvany na nohách.

 Inov-8 X-Talon 212

CRAFTTato bota je naprosto výjimečná. Desítky medailí ze světových šampionátů jen potvrzují tohle sebevědomí. X-talon získal výsadní postavení v krosu, běhu do vrchu, trailu, orientačním běhu a nově také v překážkových bězích.

Geniální podešev x-talon s měkkou kontaktní směsí nabízí bezkonkurenční grip. Ať už běžíte ve volném terénu, lesní pěšině, blátě, sněhu nebo šplháte po laně při překážkovém závodě, můžete se na ni spolehnout. Směs podešve je hodně podobná směsi podešví, které se používají pro výrobu lezeček. Díky tomu má x-talon výborný grip také na kamenech a ve skalách (vyjma mokrého vápna :). Mezipodešev se sklonem 6 mm nabízí optimální kombinaci tlumení a propriocepce pro špičkovou krosovku.

Relativně úzký svršek má po celém obvodu obsázku, která pevně fixuje chodidla v lůžku boty a můžete se tak spolehnout na maximální výkon i v těžkých traverzech. Pevný svrškový materiál je opatřen DWR zátěrem, který řeší dočasnou voděodolnost. V každém případě materiál je nenasákavý, drží svůj tvar a stále poskytuje výbornou prodyšnost. Ploché šněrovadlo netlačí na nárt, rozhodně doporučujeme dvojitou fixaci. Měkčí opatek neotlačuje achilovky, takže celkově bota krásně splývá s chodidly a tvoří tak vyvážený celek. 212ka je jedna z nejpřesnějších bot, které dokážou přesně číst probíhaný povrch.

Váha: 212 g
Cena: 2 990 Kč

Reklama