begonie

Květová terapie zahrnuje úzkou spolupráci s přírodou, včetně víl a andělů. Víly jsou skvělými spojenci, protože vám mohou pomoci vyjádřit přání, která máte ve svém srdci. Když pracujete s květinami, automaticky vstupujete do energie víl, protože v květinách přebývají tyto bytosti.

BegonieŘíká to Doreen Virtue v úvodu knihy Květová terapie. Když jsem se nastěhovala před rokem do našeho nového domova, na zahradě bylo pár květin. Většinou skalničky. Jedna z věcí, kterou jsem začala dělat, bylo sázení dalších květin. Měla jsem pocit, že ta zahrada nežije… Kvůli mému věčnému sázení už se mi sousedé pomalu smějí, každou chvíli totiž přicházím domů s další zelenou bytostí. :-) A když bylo do nedávna období velkého sucha, měla jsem strach především o ně (máme pouze studnu), ani praní prádla mě tolik netrápilo.

O květinách a jejich jemné síle píšu již delší dobu, mám totiž pocit, že jsou mnohými z nás nedoceněné. Další z mnoha laskavých bytostí z říše rostlin, o které bych vám ráda pověděla, je begonie. K mým nedávným narozeninám jsem od přátel dostala dvě tyto krásky. Jedna je červená a druhá oranžová, sice mám nejraději modré a fialové květy, ale tyto jsou opravdu výstavní a  na naší zahradě doslova září! Begonie má podle Doreen velice potřebné energetické vlastnosti, dokáže odstraňovat podráždění, zbavuje nás hněvu, pomáhá při čištění frustrací, podporuje naši snahu při cvičení trpělivosti a také nastavuje hranice vnitřnímu klidu. 

BegonieBegonie je ve spojení s archandělem Rafaelem a z čaker pak s kořenovou, sakrální a čakrou solar plexus. 

Tato bohatě kvetoucí rostlinka nám připomíná důležitost trpělivosti a bude nám ku pomoci tak dlouho, jak jen to bude potřeba. Její cesta je cestou klidu a míru. Tato květinka nám bude pomáhat udržet si tolik cenný osobní prostor a zabraňuje působení rušivých vlivů. 

begonie

Poselství begonie podle Doreen je významné - květinka k nám vysílá jemné informace o potřebnosti trpělivosti a klidu. Brzy zjistíte, že nedostatek trpělivosti je základem pro jakékoliv nižší emoce, které pociťujeme. Begonie k nám vysílá žádost, dovolte mi, abych vám to připomněla a pomohla vám to plně procítit. Osvojit si umění trpělivosti begonieje náročná lekce, takže během této doby s vámi zůstanu.

Pokud se ve vašem výsostném osobním prostoru neustále nacházejí druzí, nastavím pro vás neviditelné hranice, které vás budou chránit. Zastavte se však na chvíli, abyste se podívali, z jakého důvodu do vašeho prostoru druzí stále vstupují? Odpověď je jasná, přitahujete je vy a vaše energie. Máte úžasnou auru a druzí lidé tuto vyrovnanost cítí, jsou-li s vámi v kontaktu. Begonie vám pomůže, abyste tento léčivý dar uměli bezpečně sdílet s ostatními, zatímco ochráníte sami sebe.

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Čtěte také:

Reklama