Ve čtvrtek 22. září od 21:00 hod. uvede ČT2 první díl třetí série cestopisného cyklu Bedekr. Po Německu a Rakousku zamířili Michaela Maurerová s Petrem Rajchertem do Francie. Bedekr „sladké Francie“ se tentokrát nedrží pouze zemských metropolí, ale zaměří se i na francouzský venkov.

bedekr

„Chtěli jsme po Rakousku pořad ještě více vizuálně posunout a Francie nám svou krajinou a architekturou vyšla vstříc. Natáčeli jsme na překrásných místech, a to jak ve městech, tak i na venkově,“ popisuje režisér Jan Těšitel. „Domnívám se, že třetí řadu našeho cestovatelského magazínu ocení nejen milovníci historie, ale také ti, kteří mají rádi dobré jídlo a víno. Francie je zkrátka velmi přívětivá země, zprostředkovat divákům jen turistické informace by bylo málo,“ říká dramaturgyně Michaela Fialová.

Zemi galského kohouta si pochvalují i oba moderátoři, a to přesto, že natáčení probíhalo v době, kdy byla Francie ochromena několika teroristickými útoky a vyhlášením výjimečného stavu. „Francie žije! A krásně! My jsme na spoustu míst dorazili poté, co se ‚něco‘ stalo. Ale i přesto je tam romanticky, krásně. Když přijedete do Francie, tak vnímáte krásu architektury a přírody, ducha země a její dějiny. Pro tohle všechno stojí za to se tam vypravit,“ říká Petr Rajchert a Michaela Maurerová dodává: „Bedekr 3 bude mít vše, co se pojí s Francií – šarm, napětí, pestrobarevnost a zábava. Bude ‚magnific‘“.

bedekr 3

Zájemci z řad veřejnosti budou mít možnost zhlédnout úvodní dvě epizody dvanáctidílného Bedekru v předpremiéře, a to dnes 19. září v 18:00 hod. v prostorách kinosálu Francouzského institutu v Praze (Štěpánská 644/35, Praha 1). Po projekci bude následovat beseda s oběma průvodci, tedy Michaelou Maurerovou a Petrem Rajchertem. „Česká televize jako vždy pozorně naslouchá potřebám svých diváků, kteří dychtí po poznání nových míst a krajin. Nabízí zcela nový a neotřelý pohled na cestování po Francii, který – a tím jsem si jistá – překvapí i mé krajany!” říkáIsabelle Guisnel, rada pro kulturu a spolupráci Velvyslanectví Francie v ČR a ředitelka Francouzského institutu v Praze.

1. díl - Jarní Paříž

Paříž je milenkou, která se neomrzí, tvrdí jedno francouzské přísloví. Je přesně taková, jakou ji chcete vidět: krásná, čistá a honosná, stejně jako zaplivaná, šedá a špinavá. Jisté však je, že kdo toto místo navštíví, často se doživotně zamiluje. Do prostopášné dámy, která dokáže uspokojit hlad po vášni, umění, dobrém jídle a víně, romantických prožitcích i moderním životním tempu. Vítejte ve městě Napoleona Bonaparta, Edith Piaf nebo Ludvíka XIV. Vítejte v jarní Paříži, první francouzské zastávce nové řady Bedekru!

režie:Jan Těšitel // dramaturgie: Michaela Fialová // kamera: Vojtěch Vančura // produkce: Vítezslav Jandák – Rolling media s.r.o. // průvodci: Petr Rajchert, Michaela Maurerová

Reklama