Pracovníci v sociálních službách aktivní v iniciativě BED IN zas něco vymysleli. Poprvé se zviditelnili akcí, o níž jsme psali v článku Demonstrovali a stávkovali v pyžamech!, kde si můžete připomenout i jejich požadavky. Od té doby proběhlo například jednání s exministrem práce a sociálních věcí Petrem Nečasem.

Z akce Bed In - stávka v pyžamechPodle BED IN však nic nenaznačuje změny k lepšímu, proto iniciativa přistupuje k další akci. Tentokrát ji nazvala BED IN pšouk. Jak a kdy bude probíhat? V úterý 14. července hodinu před polednem se angažovaní pracovníci v sociálních službách sejdou v Praze před sněmovnou. Pro politiky je tento den poslední pracovní před prázdninami.

„Je potřeba Augiášův chlív české politiky vyčistit. Protože jsme z té sociální práce značně zesláblí, těžký hnůj necháme Herkulovi. My budeme z parlamentu odnášet pouze smrádek. Před parlamentem nabereme do papírových pytlíků, které si každý přinese podle své potřeby a velikosti, umně zašátráme do prostor sněmovny a pytlík naplníme smrádkem. S pytlíky půjdeme ulicí pána z Valdštejna na Mánesův most k Vltavě a pytlíky vypustíme a smrádek pošleme po řece,“ popsal Dušan Dvořák.

Další akci plánuje BED IN na 21. srpna. Nazvalo ji - jak jinak - BED IN invaze. „V ten den v dopoledních hodinách vnikneme do prostor budovy ministerstva práce a sociálních věcí Na Poříčním právu a v rámci bratrské pomoci obsadíme aspoň na hodinu záchodky. Akce má krycí název Sociální služby v hajzlu,“ prozradil Dvořák.

Co říkáte na protest BED IN s recesistickým nádechem za vážné požadavky? Měli by zvážnit i ve formách protestu, nebo si ponechat svůj dosavadní přístup? Co si myslíte o jejich požadavcích?

 

Reklama