Fotbalistou už je a kovbojem už byl. Proto je čas stát se gladiátorem. O kom je řeč? O hvězdě španělského fotbalového týmu Real Madrid, Davidu Beckhamovi. Ten kvůli reklamě na colový nápoj Pepsi oblékne šat starověkého bojovníka z arény.

Nedávno se v televizích objevil spot, který Beckham točil ještě v době, kdy "kopal" za britský klub Manchester United. Reklama vyhlížela v duchu divokého západu. Beckham, oblečený do kovbojského oblečení, v ní svedl fiktivní zápas se svým tehdejším soupeřem na hřišti, Robertem Carlosem ze španělského klubu Real Madrid.

Fotbalisté jsou však od nedávna kolegové. Beckham za velké slávy přestoupil do Real Madridu. Z toho zřejmě vychází také další z kreativních spotů, který má za úkol zvýšit prodej - ve srovnání s Coca-colou - "věčně druhé" limonády Pepsi. Beckham a Carlos tentokrát soupeřit nebudou.

A o co že tedy vlastně půjde? Beckham hraje člena antického fotbalového týmu. Spolu s ním v reklamě (a jeho starověkém týmu) hrají i kolegové z Realu Madrid; kromě Carlose i Ronaldo a Raul.

Sedm hodin strávil Beckham natáčením na přímém slunci a v obrovském vedru. I delší verze reklamy, která se bude vysílat například v kinech, však bude trvat pouhou minutu a půl. Spot se natáčel v provizorní aréně, která "vyrostla" na severu Španělska.

Účinkování v reklamě Beckhamovi podle odhadů letos přinese asi jeden a čtvrt milionu liber.  

      
Reklama